Pozdrowienia ze słonecznej Italii

Genua

Minął drugi tydzień naszego pobytu w Reggio. Uczniowie kontynuują swoje praktyki zawodowe. Nauczyciele sukcesywnie odwiedzają miejsca praktyk i rozmawiają z pracodawcami.

Zebrane opinie na temat naszych uczniów są bardzo pozytywne. Pracodawcy podkreślają ich zaangażowanie, punktualność i duże umiejętności. Uczniowie również pozytywnie wypowiadają się na temat ich miejsc praktyk.

Stałą opiekę nad naszą grupą sprawują przedstawiciele organizacji Ifom – p. Celina Orzechowska, Giulia Fontanesi oraz Sara Hamoumi. Współpraca układa się bardzo dobrze.

Reggio nie stanowi już dla nas żadnych tajemnic i czujemy się tutaj jak w domu. Zabytkowa starówka zachęca do licznych spacerów. Nie ograniczamy się jednakże tylko do pobytu w Reggio, lecz staramy się dotrzeć do jak największej ilości ciekawych miejsc. W ostatni weekend podziwialiśmy wspaniałą Wenecję oraz miasto Krzysztofa Kolumba – Genuę. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzania Modeny, w tym Muzeum Ferrari. Wszyscy zauroczeni są architekturą i kulturą Włoch.

Genua - dom Kolumba

Wizyta w Wenecji