Loading color scheme
W systemie rekrutacji można wybrać 3 szkoły z Powiatu Oławskiego, a ramach szkół dowolną liczbę zawodów. Ważne jest, aby pamiętać, że w skład Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy wchodzą dwie szkoły: Technikum Nr 2 oraz Branżowa szkoła Nr 2. Wybrane szkoły i zawody należy uporządkować zgodnie ze swoimi preferencjami. Szkoła/klasa na pierwszym miejscu będzie Twoją szkołą pierwszego wyboru i to z tą szkołą będziesz się kontaktować i tam będziesz dostarczać dokumenty.
Skierowanie do lekarza medycyny pracy otrzymasz w szkole, do której zostałaś/-eś przyjęty. Badania są nieodpłatne dla ucznia, ale trzeba je wykonać we wskazanym miejscu i określonym terminie. Jeśli masz wątpliwości, czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci uczyć się w wybranym zawodzie, możesz te badania wykonać wcześniej.
Zajęcia praktyczne zgodnie z wybranym zawodem realizowane są u pracodawcy. Uczeń jest młodocianym pracownikiem zatrudnionym w celu nauki zawodu. W klasie I zajęcia praktyczne odbywają się przez 2, a w klasach II i III 3 dni w tygodniu. Ocena z zajęć praktycznych traktowana jest jak inne oceny klasyfikacyjne.
Pod tym linkiem znajdziesz najważniejsze informacje:
Kalendarzyk absolwenta szkoły podstawowej
Jeśli w szkole, do której zakwalifikowano ucznia, złożono tylko kopie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wyników egzaminu ósmoklasisty, wówczas oryginały tych dokumentów dostarczyć należy po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych do szkoły.
Progi punktowe zależą od wyników, jakie osiągnęli kandydaci w danym roku szkolnym, starając się dostać do wybranej klasy. W związku z tym progi co roku są różne.
W klasach zwykle jest ok 30 uczniów.
Tak, ale tylko w szczególnie uzasadnionych sytuacjach w pierwszych dniach roku szkolnego, o ile w interesującej ucznia klasie I są wolne miejsca oraz spełnione zostaną wymagania rekrutacyjne, a także nie będzie przeciwskazań zdrowotnych do nauki w tym zawodzie.
Nie, nie ma znaczenia data złożenia wniosku, istotne jest to, żeby był złożony w terminie.
Technikum Nr 2 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 uczestniczy w procesie elektronicznej rekrutacji do szkół. Rejestracja kandydatów w systemie elektronicznego naboru na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl Aby złożyć wniosek, należy w określonym harmonogramem terminie, zarejestrować się (założyć konto), a następnie zalogować się do systemu rekrutacji i wypełnić formularz. Następnie wypełniony formularz należy wydrukować i podpisać (podpisuje kandydat i jego rodzic/prawny opiekun) i w określonym harmonogramem terminie dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Jeżeli tą szkołą jest Technikum Nr 2 w Oławie lub Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 w Oławie wszelkie formalności załatwia się z nami.
Ważne jest aby, w momencie otrzymania świadectwa oraz wyników egzaminu kandydat wprowadził do systemu także informacje o osiągnięciach (oceny) i inne osiągnięcia na rzecz szkoły wymienione na świadectwie ukończenia.
Jeżeli kandydat jest spoza powiatu oławskiego (lub spoza szkoły uczestniczącej w procesie rekrutacji elektronicznej), sam rejestruje sobie konto w systemie rekrutacji oraz samodzielnie wypełnia druk formularza.
W Technikum podstawowym językiem nauczanym w naszej szkole jest język angielski. Drugim językiem, jest język niemiecki. W Branżowej szkole I stopnia jest jeden język obcy, najczęściej angielski.
Wszystkie zajęcia w pracowniach komputerowych odbywają się z podziałem na grupy, dzięki czemu uczniowie pracują samodzielnie.
W naszej szkole każdy ma dowolność w doborze stroju, pod warunkiem, że nikogo nim nie obraża i nie prowokuje.
W szkole nie ma stołówki.
Uczniowie wychodzą do kina na interesujące filmy, najczęściej poruszające ważną tematykę społeczną lub filmy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Odbywają się również wycieczki
do innych instytucji kulturalnych.
Nie. Uczeń i jego rodzice muszą sami znaleźć pracodawcę, który przyjmie ucznia jako młodocianego pracownika w celu nauki zawodu. Pracodawca musi mieć uprawnienia instruktora nauki zawodu. Brak pracodawcy uniemożliwia dostanie się do Branżowej Szkoły I stopnia.
Nie. W klasach Branżowej Szkoły I stopnia kształcimy młodocianych pracowników, zatem miejscem praktyk jest zakład pracy, z którym uczeń i jego rodzice podpiszą umowę o pracę. W szkole uczeń - młodociany pracownik uzupełnia wykształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących.