Loading color scheme

INTERIADA

Interiada - początkowo międzyszkolny, potem powiatowy konkurs informatyczny przeznaczony dla uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej. Turniej jest organizowany przez Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego. Jego pomysłodawcą był nauczyciel przedmiotów informatycznych Krzysztof Kurylak oraz uczniowie technikum informatycznego.
Konkurs przebiega w formie dwóch następujących etapów:
1. etap on-line, uczniowie rozwiązują go w szkołach poprzez stronę www
2. etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w ZS.

Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.

Terminarz XIII edycji konkursu:

I etap - Eliminacje szkolne do 25.03.2024 r.

II etap - Eliminacje międzyszkolne - 25.03.2024 r.

III etap - Finał powiatowy – 05.04.2024 r.

REGULAMIN

KONSTYTUCJA 3 MAJA 1791

Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie serdecznie zaprasza do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Konstytucja 3 Maja 1791”.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W celu zgłoszenia się do udziału w konkursie należy przesłać wypełnioną „Zgodę na udział w konkursie „Konstytucja 3 Maja 1791” na adres: dawid.kulakowski@zsp2olawa.edu.pl
„Konstytucja 3 Maja była próbą ratowania upadającej Rzeczpospolitej.
Edmund Burke, irlandzki XVIII wieczny konserwatywny myśliciel i mąż stanu, nazwał ją najszlachetniejszym dobrem, otrzymanym kiedykolwiek przez jakikolwiek naród.
Zgoda Sejmu to sprawiła
Że nam wolność przywróciła
Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany
Niechaj żyje Król kochany! – głoszą słowa Poloneza Trzeciego Maja, piosenki powstałej już w 1791 roku. Podkreślają one rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w tworzeniu ustawy. To właśnie on przygotował projekt nowej konstytucji. Towarzyszyli mu w tym dziele Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki.”

Terminarz II edycji konkursu:

Zgłoszenia uczestników do 19.04.2022 r.

I etap w dniu 25.04.2022 r.

II etap w dniu 27.04.2022 r.

REGULAMIN