Loading color scheme

Dary z Barntrup

NIEPOJĘTE! 40-TONOWY TIR Z DARAMI Z BARNTRUP DLA UCHODŹCOW Z UKRAINY!

Nasza partnerska szkoła z Barntrup (Niemcy) znów pokazała najwyższą klasę, jeśli chodzi o organizowanie akcji pomocy dla tych, którzy potrzebują, a wcale o tę pomoc nie proszą. Po raz kolejny zebrali się niemieccy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, dyrekcja Gimnazjum Miejskiego, władze miasta oraz ludzie dobrej woli, by wesprzeć uchodźców, a także ofiary wojny na Ukrainie.

więcej
Serce na nakrętki

Wielkie czerwone serce na nakrętki stanęło przed szkołą!

Jest to „dar serca” od Pana Tomasza Klimczaka, który sam zaprojektował i wykonał serce na nakrętki. Taki pojemnik pomaga dbać o segregację odpadów, ale przede wszystkim niesie pomoc, zebrane nakrętki trafią do osób potrzebujących. Nasza szkoła będzie koordynować zbiórkę i przekazywać nakrętki podopiecznym ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Tęcza”.

więcej
STUDIO WSCHÓD

STUDIO WSCHÓD DZIĘKUJE ZA DARY DLA UKRAINY

Większość darów pochodzących ze zbiórki niemieckiej szkoły z Barntrup przekazaliśmy w poniedziałek 7 marca działającej przy Radiu Wrocław  Fundacji Studio Wschód. Przy załadunku pomagali uczniowie z klasy 3A/5 technik informatyk.

więcej
W JEDNOŚCI SIŁA

W JEDNOŚCI SIŁA

Społeczność Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie po raz kolejny pokazała, że prawdziwie identyfikuje się z imieniem szkoły. W obliczu dramatycznej rosyjsko-ukraińskiej wojny, przelewającej łzy i krew, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz absolwenci  udowodnili, co znaczy jednoczyć się i działać jednomyślnie, a także bić jednym sercem, by nieść wsparcie i ratunek ofiarom katastrofy cywilizacyjnej, jaka ma miejsce od 10 dni na terenie Ukrainy.

więcej