Debata uczniowska z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

Dnia 16 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się debata dla uczniów z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Przedstawiciele różnych klas mieli okazję porozmawiać i zastanowić się nad konsekwencjami uzależnienia od nikotyny oraz wzajemnie przedyskutować powody dla których młody człowiek sięga po papierosy.

Uczniowie z zaangażowaniem podjęli dyskusję, przygotowali plakaty pokazujące negatywne konsekwencje palenia papierosów oraz uczestniczyli w podsumowaniu efektów ich pracy. Pragniemy podkreślić, że uzależnienie od nikotyny zostało wpisane do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD -10,  prowadzi do zespołu objawów behawioralnych, fizjologicznych, problemów poznawczych.

Debata uczniowska z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do zdrowego stylu życia, wolnego od używek.

A. Indyka, I. Zaraś - Wieczorek