Nie tylko kartony na orzeszki

DS Smith

Pomimo mroźnej pogody w pierwszy grudniowy dzień 2023 r. handlowcy z kl. 2e pod opieką p. Natalii Frysztak oraz p. Michała Zająca odwiedzili firmę DS Smith w Oławie.

Jest to wiodący dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, produktów papierowych i usług recyklingu na całym świecie. Po przywitaniu herbatą/kawą ( i firmowymi krówkami) w sali konferencyjnej oraz krótkiej prezentacji historii oraz profilu działalności firmy, uczniowie ruszyli zwiedzać pomieszczenia produkcyjne. Klasa z zainteresowaniem zwiedzała ogromną halę produkcyjną, która z jej uliczkami, przejściami dla pieszych i „tramwajami” (czyli szynowymi transporterami) przywodziła na myśl małe miasteczko. Wrażenia robiła długa na ok. 100 m maszyna do wytwarzania tektury (zwana, jakżeby inaczej, tekturnicą) oraz pełna automatyzacja produkcji – w ogromnej hali wszystkie maszyny obsługuje kilka osób. W rolę przewodnika po firmie wcielił się Pan Marcin - kierownik produkcji, który wraz z pracownikami chętnie dzielił się profesjonalną wiedzą na temat maszyn, urządzeń i rozwiązań technologicznych. Wiemy już, skąd pochodzą opakowania do popularnych internetowych marek handlowych oraz sieci sklepów a także okolicznościowe ozdoby, wycinanki i inne kartonowe kreacje. U uczniów, największe emocje wzbudziły: paletyzator i owijarka folii stretch, które swoim podobieństwem do karuzeli przywodziły do głowy jeszcze świeże wspomnienia z wyjazdu do Energylandii. Na zakończenie klasa otrzymała pamiątkowe smycze (w optymistycznym pomarańczowym kolorze) i przypieczętowawszy swoją wizytę grupowym zdjęciem w siedzibie firmy wyruszyła w drogę powrotną. Jak podczas całej wizyty – tylko po ścieżce oznaczonej żółtą linią – nigdy nie zapominajcie o BHP!

DS Smith

MZ