Mikołajkowy taniec

Dnia 6 grudnia 2023 r. w ramach Mikołajek, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Frysztak, zaprosił całą szkołę do wspólnego odtańczenia „belgijki" i tak zwanego „tańca cow-boyów".

Wiele osób zaangażowało się w odśnieżanie boiska, właśnie na to wydarzenie. Podobnie, jak inne tańce integracyjne, „belgijka" jest ściśle powiązana z jednym hitem. Jest nim numer „'t Smidje" folkowego zespołu Laïs. Grupa pochodzi z Belgii, stąd też zabawa nosi nazwę „belgijka" lub „taniec belgijski". Utwór śpiewany jest w języku niderlandzkim, a tekst pochodzi z czasów średniowiecza. Przed rozpoczęciem naszego tańca Przewodniczący Szkoły Kacper Kot oraz Wiceprzewodnicząca Lena Bienarczyk pokazali całej szkole jak poprawnie wykonać taniec, który jak się okazał był bardzo prosty. Charakteryzuje go prosty układ: cztery kroki w przód - obrót, cztery kroki w tył, cztery w przód - obrót cztery kroki do tyłu. Potem doskok, odskok, zamiana stron z partnerem, jeszcze raz to samo, a na koniec partnerka przechodzi do tancerza z przodu. Patrząc na miny naszych uczniów i prośby na mediach społecznościowych, o powtórzenie takiego przedsięwzięcia, wnioskujemy, że się podobało. Dziękujemy panu Miłoszowi Solarskiemu, za zorganizowanie nagłośnienia i sprzętu muzycznego.

Mikołajkowy taniec