MISTRZ KARATE NADAL ZWYCIĘŻA

24 lutego 2024 roku w Lubinie odbył się międzynarodowy turniej World Karate Federation -  ARASHI CUP w którym wystąpił nasz reprezentant Tymon Karwala. Podczas wspomnianego turnieju Tymon po raz kolejny miał okazję do zaprezentowania swoich wysokich umiejętności technicznych, poziomu wyszkolenia  oraz świetnej dyspozycji fizycznej.

Lubiński turniej był niezwykle wymagający. Uczestniczyli w nim zawodnicy z Polski, Czech i Estonii, a zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Takie zasady wymagały od zawodników uczestniczących w zawodach świetnego przygotowania fizycznego. Wymaganiom tym sprostał nasz reprezentant, który nie tylko dotarł do finału turnieju, ale w finale zwyciężył. Tymon Karwala wygrał swoją walkę finałową (pokonując reprezentanta Czech) dzięki czemu zajął pierwsze miejsce i odniósł kolejny sukces. Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku Tymon Karwala wygrał Licealiadę startując w kategorii kumite i został Mistrzem Dolnego Śląska w Karate.

Prywatnie Tymon Karwala jest uczniem klasy 3 w Zespole Szkół w Oławie. Oprócz karate lubi grać w piłkę nożną oraz piłkę ręczną. Ma poczucie humoru i świetny dowcip sytuacyjny. Tymon trenuje karate już pawie 13 lat (zaczynał jako pięciolatek) w klubie SSiR Arawashi Siechnice. Jego trenerem jest pan Łukasz Klujew. Warte podkreślenia jest to, że obecnie Tymon Karwala uczestniczy w kursie instruktorskim oraz przygotowuje się do egzaminu na stopień mistrzowski w karate. Świadczy to o poziomie jego zaawansowania w tym niezwykle wymagającym i technicznym sporcie. Mamy nadzieję, że również tu osiągnie sukces. Życzymy tego i mocno trzymamy kciuki. Liczymy też, na to, że z udziałem Tymona, jego trenera oraz nauczycieli ZS w Oławie odbędzie się lekcja otwarta dotycząca karate.

MISTRZ KARATE NADAL ZWYCIĘŻA