KOSZYKÓWKA

Walczymy o medal ! Ale jakiego koloru ?

W miniony piątek 12 lutego 2024 roku koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół w Oławie uczestniczyła w Eliminacjach do Finału Strefy Wrocławskiej  Licealiady w Koszykówce Chłopców. We wspomnianym turnieju, który był rozgrywany w Trzebnicy oprócz naszego zespołu uczestniczyły także drużyny LO w Trzebnicy oraz ZSS z Wołowa.

Reprezentacja Zespołu Szkół w Oławie odnosząc dwa turniejowe zwycięstwa pewnie awansowała do finału strefowego. Koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół w Oławie, którą od 2010 roku prowadzi Bogdan Maciej Olejnik zagrała w trzebnickim turnieju  w takim samym składzie, który w grudniu ubiegłego roku wywalczył Mistrzostwo Powiatu Oławskiego: Marcel Bernacki, Radosław Czarnota, Grzegorz Grabowski, Karol Gaworski, Patryk Janus – kapitan zespołu, Patryk Janiuk, , Adrian Kunicki, , Nikita Lytvynchuk, Mateusz Maksymowicz, Maciej Pińkowski, Dawid Kuszyk oraz Patryk Rusin.

Z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć, że koszykarze z Zespołu Szkół w Oławie od 2010 roku do chwili obecnej są nieprzerwanie Mistrzem Powiatu Oławskiego. Mistrzostwo Powiatu Oławskiego reprezentanci ZS w Oławie zdobyli, aż 12 razy z rzędu ( w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022 ze względu na epidemię Covid 19 nie rozgrywano mistrzostw powiatu), we wspomnianym okresie dziewięciokrotnie wystąpili w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce czterokrotnie zdobywając brązowy medal.

Tegoroczny sukces ma dla reprezentantów ZS w Oławie dużą wartość i znaczenie ponieważ wymagał od zawodników i trenera pokonania wielu trudności organizacyjnych. W szkole trwa remont hali sportowej, co bardzo mocno utrudniało zespołowi przygotowanie się do tegorocznych startów. O tym, że koszykówka cieszy się wśród uczniów wielką popularnością świadczy fakt, że drużynie towarzyszyli  podczas turnieju aspirujący do gry w szkolnej reprezentacji zawodnicy: Jakub Grabowski, Jakub Śnieżek oraz Szymon Wolarz.