II Mistrzostwa Szkoły w szachach

W czwartek 15 grudnia z inicjatywy Przemysława Jagła i Miłosza Solarskiego odbyły się II Mistrzostwa Szkoły w szachach. Ta królewska gra przyciągnęła liczne grono młodych zdolnych ludzi z naszej szkoły, wśród nich znalazła się również przedstawicielka płci pięknej z czego niezmiernie się cieszymy.
Rywalizacja pomiędzy 27 śmiałkami odbywała się systemem szwajcarskim, w czasie 10min. (czyli jednak szachy szybkie też mogą być), a nad prawidłowym jej przebiegiem czuwał nasz oławski mistrz szachowy Łukasz Kłykow.
Mistrzostwa osobiście otworzyła Pani Jadwiga Braniewska Dyrektor szkoły. Wyniki każdej z siedmiu rund mogliśmy śledzić on line na stronie cheesarbitera.
II Mistrzostwa Szkoły w szachach
Wśród uczestników obecny był mistrz z poprzedniego roku Paweł Solarski, jednak w tym roku ustąpił miejsca Hubertowi Sobótce, który był w tym dniu bezbłędny i to on świętował zwycięstwo.
W kategorii dziewcząt najwyższe trofeum i to po raz pierwszy w historii mistrzostw zgarnęła Kamila Oręczak z klasy z 1B
II Mistrzostwa Szkoły w szachach
Klasyfikacja końcowa i szczegóły poszczególnych rund znajdują się na stronie internetowej:

Na zakończenie Mistrzostw Pani Beata Lewandowska wice Dyrektor naszej szkoły wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy, a najlepszym również puchary ufundowane przez Radę Rodziców
Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu za pomoc w organizacji Mistrzostw.
Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy za rok!
(MS)