XIII finał konkursu informatycznego "Interiada"

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się Turniej Wiedzy o Internecie dla uczniów szkół podstawowych powiatu oławskiego "Interiada".

25 marca 2024 r. odbyły się międzyszkolne eliminacje do konkursu. W tym roku 6 pierwszych miejsc zajęły kolejno szkoły:

wyniki eliminacji

Do finału, który odbył się 5 kwietnia 2024 r.,  zakwalifikowały się trzy szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące technologii internetowych, historii i mechanizmów funkcjonowania Internetu. Równie ważnymi zagadnieniami były zagrożenia czyhające podczas korzystania z sieci.

zastępca burmistrza

wicestarosta

nagrody

sp6 Interiada

sp 1 marcinkowice

sponsorzy
Po raz kolejny współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu oraz fundatorem nagród, było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, Gminny Zespół Oświaty w Oławie oraz Rada Rodziców ZS w Oławie.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Oławie pod opieką Pani Joanny Porcenaluk
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie pod opieką Pana Roberta Piotrowskiego
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach pod opieką Pani Agnieszki Machowskiej

sp 6

sp 1

sp marcinkowice

Nagrody finalistom wręczyli, obecni na wydarzeniu, Dyrektor ZS w Oławie Jadwiga Braniewska, Wicestarosta Powiatu Oławskiego - Maria Bożena Polakowska, Zastępca Burmistrza Miasta Oława – Andrzej Mikoda, Dyrektor Gminnego zespołu Oświaty w Oławie - Stanisław Górka, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców - Andrzej Kozłowski.

sponsorzy

Organizatorami tegorocznej edycji byli uczniowie klasy 2A technikum informatycznego pod opieką nauczycieli Sylwii Ptak, Ewy Szuby, Piotra Grabowskiego i Dawida Kułakowskiego.

Konkurs prowadzili: Blanka Piotrowska i Mateusz Muczyński z klasy 2A. Pokaz robotów przygotowali uczniowie klasy 1A.

roboty

wspólne zdjęcie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!