POWIATOWY e KONKURS „JĘZYK NA TOPIE” ROZSTRZYGNIĘTY.

POWIATOWY e – KONKURS „JĘZYK NA TOPIE”

Wyczekiwana niecierpliwie przez uczniów 3 edycja Powiatowego e – Konkursu Międzyjęzykowego „Język na topie” odbyła się 5 kwietnia 2024 w czterech szkołach ponadpodstawowych powiatu oławskiego.  182 uczestników konkursu zmagało się z quizem zawierającym 60 zagadnień dotyczących kultury, historii i geografii krajów obszaru anglo- i niemieckojęzycznego oraz znajomości środków językowych z języka angielskiego i niemieckiego.

W ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie do konkursu przystąpiło prawie 80 uczniów i uczennic. Przy takiej ilości chętnych konkurs odbywał się w trzech salach lekcyjnych. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali: dyrektor szkoły Jadwiga Braniewska i nauczyciele języków obcych, Katarzyna Bandura oraz Michał Zając.

POWIATOWY e – KONKURS „JĘZYK NA TOPIE”

W powietrzu czuć było ducha rywalizacji, bo przy tak dużej ilości kandydatów ubiegających się o  podium poprzeczka podniesiona była bardzo wysoko. A oto wyniki konkursu:

I miejsce z wynikiem 91,7% maksymalnej ilości punktów zajęła Oleksandra Hoida z CKZiU w Oławie

II miejsce z wynikiem 81,7% maksymalnej ilości punktów zajęła Zuzanna Wróblewska z CKZiU w Oławie

III miejsce ex aequo z wynikiem 80% maksymalnej ilości punktów zajęli Natalia Gallus i Michał Dorociak z LO Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie

IV miejsce z wynikiem 78,3% maksymalnej ilości punktów zajął Kacper Turowski z ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie

V miejsce ex aequo z wynikiem 76,7% maksymalnej ilości punktów zajęli Mateusz Bąkowski  z ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie oraz Mateusz Dudek z CKZiU w Oławie

Wyróżnienia z wynikiem 75% maksymalnej ilości punktów otrzymują:

Jędrzej Cheba, CKZiU w Oławie

Antoni Janus, LO Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie

Gracjan Rzeźnik, ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Maciej Świtek, ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie

POWIATOWY e – KONKURS „JĘZYK NA TOPIE”

Gratulujemy laureatom Konkursu. Wkrótce fotorelacja z uroczystości wręczenia dyplomów  i nagród. W tym roku organizatorem e – Konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Oławie we współpracy z Zespołem Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Nagrody ufundowało starostwo Powiatowe w Oławie.