Kalendarz adwentowy w ramach OSEhero

Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych. Ważną rolę w tym procesie pełnią nauczyciele, którzy przekazują wiedzę i pokazują konkretne narzędzia ochrony.

Dlatego nasi nauczyciele po raz kolejny dołączyli do OSEhero – grupy zaangażowanych nauczycieli, którzy we współpracy z ekspertami Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przekazują wiedzę o bezpieczeństwie w Internecie.

W ramach projektu nauczyciele organizują inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa, niejednokrotnie korzystając z materiałów edukacyjnych opracowanych przez NASK, uczestniczą w szkoleniach i spotkaniach organizowanych przez OSE.

Inicjatywą zorganizowaną w grudniu jest Kalendarz Adwentowy zapoznający uczniów z rodzajami ataków internetowych, z nazwami i charakterystyką zdarzeń. Uczniowie codziennie otrzymywali zadania z wykorzystaniem platformy wordwall Były to pytania testowe, quizy, memory, dopasowanie prawidłowego hasła do opisu. Do wykonania mieli 23 zadania, 24 grudnia pojawiły się życzenia świąteczne. Uczniowie za każde wykonane zadanie byli punktowani, na 24 dzień otrzymali punkty za ilość zadań które wykonali. W sumie w przedsięwzięciu uczestniczyło 69 uczniów, którzy wykonali przynajmniej 5 zadań. Inicjatywa była wspólną pracą trzech nauczycieli uczestniczących w OSEhero: Szuba Ewa, Ptak Sylwia oraz Kułakowski Dawid.

8 stycznia 2024 r. Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska uroczyście wręczyła nagrody najbardziej aktywnym uczniom:

I miejsce zdobyła Wiktoria Kocik z klasy 4C w zawodzie technik logistyk

II miejsce Adam Cholewa z klasy 2B w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali

III miejsce Marharyta Semeniuk z klasy 1A w zawodzie technik informatyk

Wyróżnienia: Kuba Sobotka z klasy 1A, Klaudia Wrońska z 1CZ oraz Wiktoria Goździela z 1A.

Serdecznie gratulujemy!

ose

Lista uczniów z najwyższymi wynikami: