NIEMIECKI NA JĘZYKACH

Pierwszy listopadowy piątek mimo ponurej deszczowej pogody za oknem wniósł do naszej szkoły nieco blasku i radości. A stało się tak za sprawą wydarzenia, w którym ochoczo wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych Technikum.

Siedem trzyosobowych drużyn stanęło do rywalizacji o  pierwsze miejsca w   Szkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego „Pokaż swój niemiecki”. Drugą edycję Konkursu otworzyła uroczyście dyrektor Jadwiga Braniewska życząc pierwszoklasistom „połamania języków” oraz dobrej zabawy. Konkurs trwający trzy godziny lekcyjne przebiegał sprawnie i dynamicznie. Drużyny rozwiązywały ustne i pisemne zadania obejmujące zagadnienia leksykalno-gramatyczne z języka niemieckiego oraz sprawdzające wiedzę z geografii, historii i kultury krajów niemieckiego obszaru językowego.

NIEMIECKI NA JĘZYKACHMiłymi przerywnikami pomiędzy poszczególnymi konkurencjami były ciekawostki dotyczące państw niemieckojęzycznych, a energii do walki o podium dodawały uczestnikom smakołyki serwowane przez kawiarenkę przygotowaną przez organizatora. Poziom wiedzy prezentowany przez uczestników Konkursu był dość wysoki, a duch walki sprawił, że wszystkie drużyny z niezwykłym zapałem i zaangażowaniem przebrnęły przez 25 zadań konkursowych. Komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie drużyny. Wicedyrektor Beata Lewandowska – Olejnik wręczyła dyplomy i nagrody. I tak oto pierwsze miejsce zajęli uczniowie z kl. 1A: Wiktoria Goździela, Marharyta Semeniuk oraz Szymon Bojakowski. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z kl. 1B: Mikołaj Bartkiewicz, Dawid Grabczak oraz Oskar Tarboucha. Trzecie miejsce przypadło uczennicom z kl. 1D. Na podium stanęły zatem: Julia Mroczkowska, Aleksandra Kuriata i Alina Zolotukhina.

NIEMIECKI NA JĘZYKACH

Radość zwycięzców była wielka. Wszyscy uczestnicy Konkursu oraz uczniowie pomagający w przygotowaniu i prowadzeniu tego wydarzenia wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych upominków ufundowanych przez licznych sponsorów, którym należą się serdeczne podziękowania za życzliwe wsparcie i sprawienie radości uczniom naszej szkoły. SPONSORZY NAGRÓD ORAZ UPOMINKÓW: Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, Starostwo Powiatowe w Oławie, Restauracja Gladiator w Oławie, sieć gastronomiczna Kurcze Pieczone, Centrum Sztuki w Oławie, wydawnictwo Hueber. Plakat informacyjny oraz grafikę na kubek okolicznościowy wykonał absolwent naszej szkoły, Grzegorz Borowski. Autorem dyplomów jest uczeń kl. 3A, Paweł Solarski. Za sprawny i perfekcyjny przebieg Konkursu serdecznie dziękuję uczennicom z kl. 3C: Weronice Giza, Wiktorii Migacz i Hani Rożniatowskiej oraz uczniom z kl. 3A: Kamilowi Olchówka, Konradowi Rutkowskiemu, Pawłowi Solarskiemu oraz Pawłowi Szymańskiemu – autorowi prezentowanych w artykule zdjęć.

Katarzyna Bandura, pomysłodawca i organizator Konkursu.