Międzyszkolny Konkurs Międzyjęzykowy podsumowanie.

Międzyszkolny Konkurs Międzyjęzykowy

Rekordowa liczba uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu oławskiego uczestniczyła 31.03.2023r.  w Międzyszkolnym Konkursie Międzyjęzykowym.

W drugiej edycji Konkursu 236 uczestników zmagało się z zadaniami quizowymi dotyczącymi znajomości środków językowych z języka angielskiego i niemieckiego oraz ogólnej wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznego obszaru językowego. Konkurs miał formę online, dlatego mogło w nim uczestniczyć tak dużo miłośników języków obcych. Podsumowanie e-Konkursu odbyło się w dniu 25.04.2023r. Wyłoniono 9 najlepszych uczniów laureatów. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pani Magdalena Bronowicka Romei oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, pani Jadwiga Braniewska, wręczyły zwycięzcom Konkursu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo powiatowe w Oławie. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Oprawę graficzną Konkursu przygotowali według własnego pomysłu uczniowie kl. 4A4 z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie: Grzegorz Borowski, Krzysztof Hager oraz Rafał Wochna. A oto lista finalistów:

I miejsce: Karolina Filuba LO Nr 1 w Oławie, Jacek Woźny i Mateusz Dudek CKZiU w Oławie

II miejsce: Jędrzej Cheba CKZiU w Oławie

III miejsce: Michał Dorociak LO Nr 1 w Oławie, Małgorzata Listwan CKZiU w Oławie, Piotr Czochara ZS Jelcz-Laskowice

IV miejsce: Szymon Paras CKZiU w Oławie

V miejsce: Gracjan Rzeźnik ZS w Oławie – GRATULUJEMY!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Monika Garbowska z LO Nr 1 w Oławie oraz Katarzyna Bandura z ZS w Oławie.

Międzyszkolny Konkurs Międzyjęzykowy