Loading color scheme

XII edycja konkursu "Interiada"

XII edycja Interiady

5 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się finał powiatowy XII edycji konkursu "Interiada" – turnieju wiedzy o Internecie.

Konkurs przebiegł w formie dwóch etapów: etap on-line, uczniowie ósmych klas szkół podstawowych powiatu oławskiego rozwiązywali go w szkołach poprzez stronę www oraz etap - finałowy - na żywo "Konfrontacja 3 najlepszych szkół" w siedzibie organizatora.

Do ostatniego etapu zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie,  PSP im Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich oraz drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości przywitała Pani Wicedyrektor Dorota Tyczyńska.

dyrektor

Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą Internetu, m. in. Internet w ujęciu historycznym, Bezpieczeństwo w sieci, Internet a prawo, Rodzaje dostępu do Internetu, urządzenia, Kategorie domen, E – usługi, Nowinki ze świata.

Tegoroczna rywalizacja była wyjątkowo wyrówna, nie obeszło się bez przeprowadzenia dogrywki.

Ostatecznie najlepiej wypadli reprezentanci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zdobywając najwięcej punktów i otrzymując zwycięski puchar. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z SP nr 1 w Oławie, a trzecie młodzież z PSP w Minkowicach Oławskich.

miejsce 1

miejsce 2

miejsce 3

Patronami tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie i Gminny Zespół Oświaty w Oławie.

nagrody

Prowadzący: Krzysztof Hager i Rafał Wochna

prowadzacy    prowadzacy

Dziękujemy Radzie Rodziców w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie za wsparcie finansowe w przygotowaniu poczęstunku.  

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Konkurs przygotowali nauczyciele: Sylwia Ptak, Ewa Szuba i Piotr Grabowski oraz uczniowie klasy 4A4 technikum informatycznego: Krzysztof Hager, Rafał Wochna, Michał Straszyński i Hubert Micorek.

(SP)