MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MIĘDZYJĘZYKOWY PODSUMOWANIE

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MIĘDZYJĘZYKOWY

Rekordowa liczba uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu oławskiego uczestniczyła 31marca 2023r. w Międzyszkolnym Konkursie Międzyjęzykowym. W drugiej edycji e - Konkursu wzięło udział 236 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało aż 106 uczniów.

Miłośnicy języków obcych zmagali się z quizem, na który składało się 60 zagadnień obejmujących znajomość środków językowych z języka angielskiego i języka niemieckiego oraz wiedzę dotyczącą kultury krajów niemiecko – anglojęzycznego obszaru językowego. Zdrowej rywalizacji towarzyszyła wiosenna aura i dobre humory rozwiązujących test. Czas rozwiązania testu był ograniczony do 30 minut. Najszybszy zawodnik dotarł do celu już po niespełna 8 minutach. Był nim Jacek Woźny z CKZiU w Oławie. Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce – 3 laureatów z taką samą ilością punktów (80%):

Jacek Woźny–CKZiU w Oławie, Mateusz Dudek–CKZiU w Oławie oraz Karolina Filuba–LO Nr 1
w Oławie

II miejsce (78,3%):

Jędrzej Cheba – CKZiU w Oławie

III miejsce – 3 laureatów z taką samą ilością punktów (76,7%):

Michał Dorociak-LO Nr 1 w Oławie, Małgorzata Listwan-CKZiU w Oławie, Piotr Czochara-ZS w Jelczu-Laskowicach

IV miejsce (75%):

Szymon Paras – CKZiU w Oławie

V miejsce (73,3%):

Gracjan Rzeźnik – ZS w Oławie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MIĘDZYJĘZYKOW

Serdeczne gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczestników za zainteresowanie i udział w e – Konkursie, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Oławie. Oprawę graficzną przygotowali uczniowie z klasy 4A4 naszej szkoły: Grzegorz Borowski, Rafał Wochna oraz Krzysztof Hager. Uroczyste podsumowanie Konkursu wraz z wręczeniem dyplomów oraz nagród odbędzie się 18.04.2023r. o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Oławie.

Katarzyna Bandura