Loading color scheme

Interiada 2021

1 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się finał powiatowy X edycji "Interiady" – turnieju wiedzy o Internecie.
Konkurs organizowany jest dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych powiatu oławskiego. Do ostatniego III etapu zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz nr 6 w Oławie oraz drużyna z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu, jego historii i zasad działania.
Najlepiej wypadli reprezentanci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zdobywając najwięcej punktów i otrzymując zwycięski puchar. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z SP nr 6, a trzecie młodzież z SP nr 3 w Oławie.
  
Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann objął to wydarzenie honorowym patronatem. W jego imieniu nagrody wręczył wiceburmistrz Andrzej Mikoda.
Gratulujemy wszystkim finalistom i zwycięzcom tegorocznej, jubileuszowej "Interiady".
Konkurs przygotowali nauczyciele: Sylwia Ptak, Ewa Szuba i Piotr Grabowski wraz z uczniami klasy 2A4 technikum informatycznego.