WYŚPIEWANY SUKCES JANA

Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej to wydarzenie, które od 14 lat wyłania najpiękniejsze głosy i umiejętności językowe utalentowanych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu oławskiego.

Konkurs niezmiennie od 14 lat przygotowuje pani Agnieszka Szawan – Paras, wicedyrektor CKZiU w Oławie. W tym roku, w piątek 1 marca naszą szkołę w kategorii szkół ponadpodstawowych reprezentowało troje ambitnych uczniów: Aleksandra Myczkowska z kl. 3 AZ, która przygotowała i zaśpiewała utwór hiszpańskojęzyczny „Sofia”Alvaro Soler. Świetnie zagrał na gitarze i zaśpiewał Kacper Bogus z kl. 4 B balladę rockową „Nutshell” zespołu Alice in Chains. Mocnym rockowym wystąpieniem, zwieńczonym zdobyciem trzeciego miejsca popisał się Jan Matyla z kl. 4 C wykonując w języku angielskim utwór „Cemetery Gates” zespołu Pantera. Sala gimnastyczna w CKZiU w Oławie rozbrzmiewała wielobarwnym, wielojęzykowym i niezwykle dźwięcznym multi – kulti. Wisienką na festiwalowym torcie było wystąpienie młodzieżowego zespołu SULFUR, którego członkami są nasi dwaj uczniowie: Janek i Kacper. Elektryzującą grą i śpiewem uraczyli uczestników konkursu i publiczność prawdziwie muzyczną ucztą. O oprawę graficzną konkursu zadbała Liliana Karbowiak z kl. 2 D.

Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Katarzyna Bandura