XX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Jubileuszowy XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych rozegrał się 15 grudnia 2023  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

Organizatorem Konkursu jest jak co roku wicedyrektor CKZiU, pani Agnieszka Szawan – Paras. Przedstawiciele czterech szkół ponadpodstawowych zmagali się indywidualnie i drużynowo z zadaniami związanymi z historią, polityką, geografią, kulturą, literaturą, sportem i muzyką krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku większość zadań konkursowych dotyczyła Republiki Federalnej Niemiec. Drużyna naszej szkoły, reprezentowana przez czterech uczniów z klasy 3 A, Konrada Rutkowskiego, Filipa Rutkowskiego, Pawła Szymańskiego oraz Kamila Olchówkę zdobyła zaszczytne II miejsce. GRATULACJE. Sukces chłopców z 3 A promuje język niemiecki jako ważny i wart uwagi przedmiot nauczania, mimo, iż często wypierany jest przez bezkonkurencyjny język angielski. Do Konkursu uczniów przygotowała Katarzyna Bandura.

XX POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH