Loading color scheme

Mobilne Pracownie Komputerowe

Mobilne Pracownie Komputerowe

Dotarły do nas nagrody wygrane w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, którego organizatorem jest NASK. Nasze Technikum i Szkoła Branżowa znalazły się na liście zwycięzców konkursu, dzięki czemu zdobyliśmy aż dwie mobilne pracownie komputerowe, które będą mogły być wykorzystywane podczas zajęć ogólnokształcących i zawodowych.

Każdy z zestawów składa się z 16 laptopów wraz z access pointem i przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw jest uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

mobilne pracownie

mobilne pracownie

Celem Konkursu było przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, w tym umiejętności ściśle informatycznych, pobudzanie kreatywności uczniów oraz promowanie interdyscyplinarnej współpracy w szkole.

Aby móc cieszyć się tym sukcesem uczniowie naszej szkoły musieli zrealizować wskazany moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Liczba punktów do zdobycia w tym kroku była uzależniona od liczby uczniów realizujących kurs. Nasza młodzież nie zawiodła i zaangażowała się w to zadanie, zwiększając szanse na wygraną!

Kolejnym krokiem było przygotowanie pracy konkursowej – hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika). Hasło i post miały być kierowane do nastolatków i dotyczyć rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w internecie. Praca musiała nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu. Tego zadania podjęło się pięcioro śmiałków: Blanka Piotrowska, Maciej Świtek, Małgorzata Nowakowska, Jagoda Rogowska i Filip Roćko.

mobilne pracownie

Ostatecznie szkolna komisja konkursowa w składzie nauczycieli: Justyna Kozłowicz, Ewa Szuba i  Miłosz Solarski, wybrali dwie prace, które ostatecznie zostały zgłoszone do konkursu. Były to prace Blanki i Macieja.

Nauczyciele opiekunowie, którzy dali początek tej inicjatywie (i doprowadzili ją do końca :) ) to Sylwia Ptak i Dawid Kułakowski. 

mobilne pracownie

mobilne pracownie

mobilne pracownie

mobilne pracownie

Upominki dla najbardziej zaangażowanych uczniów ufundowała Rada Rodziców w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy oraz Starostwo Powiatowe. 

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie organizatora https://ose.gov.pl/pkc

 SP