Zdrowie psychiczne, jak o nie zadbać

W dniach 9 stycznia oraz 12 stycznia 2023r. odbyły się lekcje otwarte na temat „Zdrowie psychiczne, jak o nie zadbać".

Podczas spotkania nasi specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej, opowiedzieli o zdrowiu psychicznym oraz skutecznych metodach radzenia sobie ze stresem. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest zdrowie psychiczne, w jaki sposób możemy sami o nie zadbać, a także kiedy należy skorzystać z pomocy pedagoga, psychologa, czy psychoterapeuty. Dodatkowo uczniowie poznali techniki samopomocy. Na koniec specjaliści odpowiedzieli na nurtujące pytania uczniów.

Celem lekcji otwartej był wzrost świadomości uczestników na temat zdrowia psychicznego, ale także zaburzeń i chorób psychicznych, nauka radzenia sobie w kryzysie oraz wskazanie warunków zachowania zdrowia psychicznego młodzieży.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

Kędzierska-Woźniak, P. Kałużny, A. Indyka

(AI)