PAŹDZIERNIK - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021 Podsumowanie

Co roku w październiku w wielu szkołach obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej Bibliotece Szkolnej mimo trwających ograniczeń związanych z korona wirusem również udało się ten czas spędzić w sposób szczególny.

Poniżej przestawiamy relację „w pigułce” z obchodów😊

Konkurs na słuchowisko – interpretacja fragmentów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej będąca utworem wybranym do Narodowego Czytania!

I miejsce ex aequo zajęli:

Podział na role:

Hesia - Szymon Olszewski, 4A

Zbyszko - Kacper Błażewski, 4A

Mela - Bartłomiej Kaczmarek, 4A

Dulska - Paweł Augustyniak, kl. 4A

Aleksandra. Rożniatowska i Kacper Drabczak kl. 3B4

II miejsce - Patrycja Grabczak kl. 2B

III miejsce - Dżesika Szczepaniec kl. 2AZ

Gratulujemy!

Książki

II Międzynarodowa Przerwa Na Czytanie -  12 października wzięliśmy udział w II Międzynarodowym Biciu rekordu w Czytaniu na Przerwie! Uczestnicy przebierali się za swoją ulubioną postać literacką! Najlepsze stylizacje otrzymały pamiątkowe nagrody!

Najlepsze stylizacje wśród uczniów:

I miejsce-Aleksandra Myczkowska kl. 1AZ

II miejsce-Zofia Słoboda kl. 3BZ

III miejsce- Szymon Szczęsny kl. 4A TI

Najlepsze stylizacje wśród uczniów

Najlepsza stylizacja wśród nauczycieli – bezapelacyjnie Pippi Langstrumpf,

Najlepsza stylizacja wśród nauczycieli – bezapelacyjnie Pippi Langstrumpf

czyli Pani Izabela Pasieka😊

Przerwa na czytanie

Rekord POBITY!

Dziękujemy za udział!

LEKCJE BIBLIOTECZNE!

W klasach pierwszych obyły się lekcje biblioteczne: Historia książki i jej rola we współczesnym świecie! Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczeń oraz otrzymali elektroniczne karty, które posłużą im do korzystania z naszego księgozbioru😊 Każdy uczeń odbył również instruktaż dokonywania rezerwacji online z wykorzystaniem smartfonów! Lekcje kończyły się próbą rezerwacji online i wypożyczeniami.

Dziękujemy wychowawcom klas pierwszych i uczniom za wspólny czas w Bibliotece Szkolnej!

Zapraszamy!

Lekcje biblioteczne