Loading color scheme

Kącik literacki! - Ola czyta...

Miło Nam zaprosić Was do nowego cyklu recenzji książkowych Naszej uczennicy Aleksandry Rożniatowskiej, która swoją ogromną pasją czytania książek chce się dzielić i zarażać innych!

Mamy nadzieję, że i Was w ten sposób zachęcimy do lektury omówionych i wybranych z Biblioteki Szkolnej utworów:)

Zaczynamy od utworu Anny Szafrańskiej "Spragnieni by żyć"!

"Spragnieni by żyć" Anna Szafrańska

Każdy z nas może być Alicją. Główną bohaterką książki autorstwa Anny Szafrańskiej jest nastoletnia dziewczyna stojąca przed wyborem drogi życiowej, maturalnymi zmaganiami oraz starająca się po prostu przeżyć każdy dzień. Na co dzień trzymająca się wiernej przyjaźni, wzorowa córka oraz uczennica. Jedno spotkanie zmienia totalnie jej rzeczywistość, przywraca najboleśniejsze wspomnienie i daje nadzieję na odbudowanie, wydawałoby się już zapomnianej relacji. Każdy z nas może odnaleźć w historii Alicji cząstkę siebie, swojego życia. Książka jest idealnym przykładem tego, w jaki sposób przeciwstawić się wyidealizowanym planom rodziców, do tego spełniać marzenia oraz przekraczać własne granice, stając twarzą w twarz z trudną przeszłością.

Autorka wprowadza w akcję delikatnie, usuwając granicę dzielącą czytelnika z bohaterką książki. Utrzymując opowieść w tonacji problemów współczesnych nastolatków, zmagających się często samotnie z problemami i wątpliwościami, każdy młody czytelnik może poczuć wsparcie, odnaleźć sposób jak w dzisiejszym świecie iść za głosem swojego serca.

Dotykająca serca nastolatki powieść o przyjaźni, miłości i zagubieniu może stać się światłem w ciemny tunelu problemów współczesnej młodzieży.

Książka „Spragnieni by żyć” na zawsze wpisze się w mój kanon książek „poruszających serce”.

kącik literacki