SERCEM Z HOSPICJUM W ŻONKILOWYM PORANKU

Podsumowanie Konkursu Plastycznego IV edycji Pól Nadziei, organizowanego przez wolontariuszy Hospicjum Domowego Archidiecezji Wrocławskiej Caritas odbyło się 12 kwietnia 2024 w Ośrodku Kultury w Oławie.

Jury oceniło i wyróżniło prace plastyczne uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych miasta i powiatu Oława. Tematyka konkursu „Sercem z hospicjum” ma na celu przybliżyć młodym ludziom ideę działań hospicjum domowego, uczyć wrażliwości i wzbudzać empatię, otwierać oczy na cierpienie i choroby, z którymi być może nie stykamy się na co dzień. W hallu budynku ośrodka  kultury zaprezentowano wszystkie prace konkursowe. Dwie uczennice naszej szkoły stanęły na podium, a ich prace uznano za jedne z najlepszych. W kategorii szkół ponadpodstawowych II miejsce zajęła Jagoda Rogowska, uczennica klasy 3 D, a III miejsce Weronika Giza z klasy 3 C. Uczeń klasy 1 A, Iwo Dec otrzymał dyplom uznania za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Burmistrz Miasta Oława częstował dzieci i młodzież słodyczami oraz pizzą, co uczyniło uroczystość bardziej kolorową i smaczną. Na zdjęciach prace konkursowe naszych uczniów.

SERCEM Z HOSPICJUM W ŻONKILOWYM PORANKU

Katarzyna Bandura