SERCEM Z HOSPICJUM

Tym wymownym hasłem zainaugurowano w tym roku XIV Pola Nadziei Hospicjum Domowego Archidiecezji Wrocławskiej Caritas. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, które miało miejsce 09.02.2024 r. w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie.

Uczestnicy spotkania wysłuchali relacji wolontariuszy Hospicjum Domowego na temat ubiegłorocznego przebiegu Pól Nadziei oraz zostali poinformowani o zaplanowanych akcjach na rok bieżący. W planie zadań znalazły się oprócz stałej opieki nad pacjentami hospicjum domowego: warsztaty w szkołach, kwesty, koncerty charytatywne, Konkurs Plastyczny, Marsz Żonkilowy. Konkurs Plastyczny „Sercem z hospicjum” kierowany jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych ziemi oławskiej. W linku znajduje się regulamin Konkursu.

SERCEM Z HOSPICJUM

Katarzyna Bandura.