Loading color scheme

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Zjednoczeni” uczestniczyli w piątkowy poranek 24 listopada w wykładzie połączonym z zajęciami warsztatowymi, które poprowadzili Marta Możejko oraz Sławomir Graczyk, wolontariusze Hospicjum Domowego działającego przy Archidiecezji Wrocławskiej Caritas. Rzeczowo i pouczająco przedstawili trud pracy wolontariusza hospicjum domowego. 

Uczniowie dowiedzieli się, jaki podstawowy cel przyświeca działaniom wolontariatu hospicyjnego: bezinteresowna pomoc osobom nieuleczalnie chorym, których tak naprawdę nie znamy. Druga część spotkania poświęcona była pokazaniu urządzeń oraz przedstawieniu czynności związanych z niesieniem pomocy i przynoszeniem ulgi osobom cierpiącym. Niektórzy z naszych uczniów osobiście przećwiczyli, jak np. wymienić prześcieradło osobie obłożnie chorej, nie robiąc jej podczas takiego „zabiegu” krzywdy. Wolontariusze Hospicjum domowego zachęcili naszych uczniów do wzięcia udziału w wieloletniej akcji „Pola Nadziei” oraz towarzyszącym jej konkursom. Chętnie odpowiadali też na pytania dotyczące pracy w hospicjum podkreślając wartość bezinteresownej, pięknej służby drugiemu człowiekowi. Taka praca to ładunek dobroci, a dobroć to piękno duszy ludzkiej. Piękno, które nie przemija, bowiem pokazuje jak być dobrym człowiekiem.

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

SERCEM Z HOSPICJUM

Katarzyna Bandura, Szkolny Klub Wolontariatu „Zjednoczeni”

wolontariat