OGRODY ŻYCZLIWOŚCI.

Tegoroczne wakacje pozostają już tylko miłym wspomnieniem. Rok szkolny rozpędził się niczym pendolino i na dobre zagościł w życiu uczniów, ich rodziców, a także wśród grona pedagogicznego. Jednym z przystanków w podróży „szkoła” stała się kawiarenka charytatywna, organizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu Zjednoczeni oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Wydarzenie miało miejsce 20 września w czytelni biblioteki szkolnej. Było inicjatywą i spontaniczną akcją uczniów, którzy przejęci tragicznym wypadkiem Anastasii Krukovej, tegorocznej absolwentki naszej szkoły, postanowili zebrać środki finansowe niezbędne w dalszym leczeniu i rehabilitacji Anastasii.
W środę, 20 września, do stacji czytelnia wjeżdżały kolejno smakołyki przygotowane przez uczniów oraz ich rodziny. Od trzeciej godziny lekcyjnej kawiarenka serwowała słodkie wypieki, gofry, tosty i ciepłe napoje. Uczniowie obsługujący stoiska pracowali w pocie czoła, gdyż kupujących było bez liku. Letnia aura za oknem sprzyjała przyjemnej i ciepłej atmosferze. Po raz kolejny okazało się, że szkoła to nie mury, a wspólnota ludzi uczących się od siebie nawzajem empatii, nawiązywania dobrych relacji, pielęgnowania dobrych zasad i chęci niesienia pomocy innym. Ze sprzedaży ciast i tostów zebrano w sumie ponad dwa tysiące złotych, nie licząc indywidualnych wpłat nauczycieli bezpośrednio na konto fundacji. Zebraną kwotę  wpłacono na konto Fundacji Votum, która wraz z fundacją sie pomaga zajmuje się oficjalną zbiórką pieniędzy przeznaczonych na leczenie Anastasii.

Drodzy uczniowie, wolontariusze naszej szkoły! To w waszych sercach zakwitły ogrody życzliwości, dobroci, empatii. Pokazaliście swą solidarność w obliczu ludzkiego nieszczęścia. Udowodniliście, że chcieć znaczy móc. Dobro wróci z pewnością do Was, a wy je pomnożycie i poślecie dalej w świat. Moc serdeczności i podziękowań niech płynie do Was i waszych Bliskich.

OGRODY ŻYCZLIWOŚCI.

Katarzyna Bandura