KASZTANKI DLA HOSPICJUM!

Zapraszamy wszystkie chętne klasy, by na godzinie wychowawczej wraz z wychowawcą lub innym opiekunem zbierały w parku miejskim kasztany dla wrocławskiego hospicjum dziecięcego. Kasztany są skupowane przez firmy  farmaceutyczne.

Po osuszeniu i krojeniu są przerabiane na maści, żele, które działają łagodząco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Preparaty z kasztanów wykorzystuje się m.in. przy zapobieganiu występowania żylaków, wspomagają wchłanianie krwiaków, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Kasztany w szkołach zbierane są nieodpłatnie do końca października. Pieniądze z ich sprzedaży trafią na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W ubiegłym roku akcja przyniosła ponad 20 tys. zł. Zebrane przez naszą szkołę kasztany zostaną dostarczone do jednej z trzech wrocławskich placówek oświatowych: SP nr 29 przy Hali Targowej, SP nr 63 przy ul. Menniczej lub SP nr 84 przy ul. Górnickiego. „W ubiegłym roku organizowaliśmy zbiórkę po raz pierwszy i jej rozmach nas zaskoczył, bo uzbieraliśmy z pomocą szkół i innych instytucji blisko 42 tony kasztanów”, mówi Balbina Bujak, koordynatorka wolontariatu z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Szczegółowych informacji udziela Katarzyna Bandura.