Loading color scheme

Artyści, którzy skradli serca publiczności.

Silni Polską

To był wieczór, którego Oława długo nie zapomni. Emocje towarzyszące nam w Filii nr 2 Ośrodka Kultury udowodniły, że historia opowiedziana z pasją potrafi połączyć pokolenia. Koncert „Silni Polską” okazał się wielkim sukcesem, a nasi artyści wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, prezentując życiowe wykonania, które poruszyły serca zgromadzonej publiczności.

Muzyczna Podróż przez Dekady (1917–1990)
Widowisko zostało zaplanowane jako chronologiczna opowieść o polskiej drodze do wolności. Każdy etap tej drogi wybrzmiał w innym, unikalnym tonie:
* Otwarcie: Oficjalne powitanie gości przez Tymona Karwalę i Weronikę Gizę oraz projekcja filmu IPN „Niezwyciężeni” wprowadziły widzów w podniosły nastrój.
* Blok najmłodszych: Artystki z przedszkola „Bajka”: Zuzanna Surowiak i Bianka Gurkowska oraz wspaniała „Kapela Po naszemu” przypomnieli nam o korzeniach i tradycji, wykonując m.in. „To nasza ojczyzna” czy wzruszające „Rozkwitały pąki białych róż”.
* Czas Walki i Poświęcenia: Ta część oddała hołd Legionom Polskim i Szarym Szeregom (utwór „Rudy, Alku, Zośko”). Niezwykle ważnym momentem było wystąpienie dr. Krzysztofa Łagojdy z IPN, który przybliżył losy Żołnierza Niezłomnego – Henryka Urbanowicza.
* Tradycja i Radość Odbudowy: Folklorystyczna energia zespołu „Porębiok” spotkała się tu z nowoczesną wrażliwością.
Usłyszeliśmy poetycki „Hymn” sanah oraz „Nic dwa razy się nie zdarza”, a baletowy taniec Emilii Panek do utworu „Mori” stał się jednym z najbardziej zapadających w pamięć punktów programu.
🤝 Wspólnota i Wielki Finał
Kulminacja wieczoru należała do wszystkich zgromadzonych. Wspólne wykonanie pieśni „Mury” przygotowało grunt pod najbardziej podniosły moment – odśpiewanie Hymnu Państwowego z udziałem pocztów sztandarowych. Wykonanie to, przeniesione niestandardowo na koniec koncertu, pozwoliło wszystkim obecnym wyśpiewać dumę z wolnej Polski z głębi serca, w atmosferze pełnej wzajemnego szacunku.
Na zakończenie, słowa uznania do uczestników i publiczności skierowała Wicestarosta Powiatu Oławskiego, Pani Maria Bożena Polakowska, podkreślając profesjonalizm i ogromne zaangażowanie młodych twórców.
👏 Podziękowania dla Organizatorów
Sukces tego przedsięwzięcia to efekt tytanicznej pracy 30-osobowej grupy uczniów-organizatorów z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy. To oni zadbali o każdy detal logistyczny i artystyczny.
Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Monice Kropaczewskiej-Kasprzak za stworzenie przestrzeni do działania oraz opiekunom merytorycznym: Pani Natalii Frysztak i Panu Dawidowi Kułakowskiemu, których wsparcie pozwoliło nam godnie reprezentować Powiat Oławski w tym ogólnopolskim projekcie.
Dziękujemy wszystkim za tę wspólną lekcję patriotyzmu. Pokazaliśmy, że jesteśmy naprawdę #SilniPolską!

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

Silni Polską

(DK)