Loading color scheme

Bezpieczny Cyfrowo Dzień Dziecka

Bezpieczny Cyfrowo Dzień Dziecka

Drodzy uczniowie, 

7 czerwca 2024 r. zapraszamy Was na Bezpieczny Cyfrowo Dzień Dziecka organizowany jako nagroda za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Turnieju Be.Net. 

Cele imprezy: 

Propagowanie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się w Internecie oraz o zagrożeniach czyhających w sieci;
Wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji;  
Zdrowa rywalizacja;
Spędzanie czasu offline; 
Wspieranie uzdolnień i talentów;
Dobra zabawa!!!
  

Punkt 1 
Debata Oksfordzka, w której uczniowie będą toczyć uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w debacie tezy: „Rozwój technologiczny wpłynął pozytywnie na bezpieczeństwo cyfrowe”.
Uczniów naszej szkoły do debaty przygotowywał nasz absolwent Krystian Winiarski, który jest obecnie studentem Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu.
Na widowni zasiądą zgłoszeni uczniowie.
Debata będzie także transmitowana na żywo, więc zainteresowani będą mogli oglądać wydarzenie w salach lekcyjnych. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań oraz głosowania na jedną z drużyn debaty.
 
Punkt 2
Turniej gier „Zgadnij miejsce na mapie”.  W turnieju zostaną wykorzystane pracownie mobilne wygrane w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, którego organizatorem był NASK. 
Pozycja ta jest doskonałą alternatywą dla sprawdzenia swojej orientacji w terenie, ponieważ jej mechanika związana jest ze zgadywaniem, w którym miejscu na mapie osadziła nas gra. Za odpowiedzi dostajemy punkty, co dodatkowo mobilizuje do wytężenia szarych komórek.
Możemy poczuć się, jak rozbitek rzucony w zupełnie obce miejsce. Jedyne, co możemy to przesuwać się wzdłuż dróg za pomocą strzałek. Sztuka polega na tym, aby obserwując otoczenie dojść do wniosku, w którym miejscu mapy się znajdujemy. Można to zrobić, zwracając uwagę na charakterystyczną zabudowę, przyrodę porastającą okolicę, banery reklamowe czy nawet znaki drogowe. 
Aby zapisać się na turniej należy zgłosić się przez formularz elektroniczny i wypełnić test z zakresu cyberbezpieczeństwa zdobywając minimum 50% poprawnych odpowiedzi. 
 
Punkt 3
Konkurs Historyczny „Konstytucja 3 Maja 1791”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historycznej, w tym także:
- Rozwijanie wiedzy historycznej wśród młodzieży.
- Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań.
- Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i  zdobywania nowych umiejętności.
- Stworzenie uczniom możliwości rywalizacji uczniów najzdolniejszych.
- Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkołach wyższego stopnia.
- Promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i opiekunów.
 
Punkt 4
Samorząd zaprasza na koncert zespołu Sulfur. Skład zespołu: Perkusja – Aleksander (Olo) Kotas Wokal i gitara solowa – Jan (Johnny) Matyla Gitara rytmiczna – Kacper (Bibi) Bogus Gitara basowa – Patryk (Vidar) Kotas
Zespół został założony w roku 2021, inicjatorem był Jan Matyla - uczeń klasy 4C, który pozostaje wokalistą do teraz. Po paru koncertach Sulfur w 2022 roku wydał na YouTube swój pierwszy singiel "Anhedonia" w składzie: Jan Matyla (wokal i 1-sza gitara), Adam Miłosz (2-ga gitara), Krzysztof Karaś (bas) i Aleksander Karaś (perkusja). Niedługo potem zespół zawiesił oficjalną działalność i występował już tylko akustycznie w składzie J. Matyla/K. Karaś. Reaktywacja nastąpiła w wakacje 2023, kiedy to do zespołu dołączyli Kacper Bogus (gitara) i Aleksander Kotas (perkusja), a niedługo potem bo już we wrześniu Patryk Kotas został nowym basistą. W tym składzie Sulfur wydał "Anhedonię" na szerszą publikę oraz zaczął częściej koncertować. Na ten moment trwają pracę nad debiutanckim albumem. Sulfur gra muzykę z pogranicza grunge'u, metalu (po prostu, tak ogólnie metalu) i zakrawa o ballady rockowe. Można powiedzieć, że inspiracją są zespoły takie jak Coma czy Alice In Chains, ale z pewniej jest stwierdzić, że Sulfur to niepowtarzalny styl, który czerpie samo najlepsze z wielu innych i przedstawia w unikalny sposób nakłaniając publikę do refleksji nad tekstami, ale też szaleńczej zabawy pod sceną.
 
Punkt 5
Rada Rodziców zaprasza na piknik. Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie zapowiada się wyjątkowo! Wydarzenie, organizowane przez Radę Rodziców, obfituje w atrakcje, które z pewnością zachwycą wszystkich uczniów.
Na miejscu czekać będzie:
Darmowa wata cukrowa – ulubiony przysmak wielu dzieci, idealny na słodką przekąskę w przerwach między zabawami.
Darmowy Popcorn – chrupiąca przyjemność, która doskonale nadaje się na szybki, smaczny przysmak.
Darmowe Kiełbaski – dla miłośników bardziej sycących przekąsek, kiełbaski będą doskonałym wyborem.
Jednak to nie wszystko! Zorganizowany będzie również pokaz karate, który na pewno zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych uczniów.
To doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji sztukę walki i może nawet dowiedzieć się czegoś nowego o dyscyplinie i technikach karate.
Dzień Dziecka w tej szkole to nie tylko smaczne jedzenie, ale również ciekawe i angażujące atrakcje, które zapewnią mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego świętowania! Popcorn i watę cukrową sponsoruje Pan Szymon Kościelak
 
Punkt 6
Najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymają tego dnia opaskę eventową – zostało zamówionych 250 sztuk. Pięć klas, w których uczniowie zdobędą największą liczbę opasek (będą najbardziej aktywne), otrzymają bezpłatne bilety do kina  Centrum Sztuki w Oławie - Kino Odra, 12 czerwca 2024 o godzinie 11:10, film  "Czerwone maki" z 2024 roku (reż. Krzysztof Łukaszewicz, czas trwania 122 min.). Seans zostanie poprzedzony krótkim wprowadzeniem historycznym.
 

fundacja

 Nauczyciele uczestniczący w projektach OSE Hero oraz Be.Net, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski