Loading color scheme

Nowe wieści z Italii

Budynek, w którym powstał hymn Polski

Za nami trzeci tydzień pobytu we Włoszech. Pogoda zrobiła się nieco jesienna, ale wciąż nie opuszcza nas dobry humor. Możemy w pełni powiedzieć, że urokliwe Reggio stało się naszym drugim domem.  

Warto wspomnieć, że miasto to jest związane z historią Polski w sposób szczególny. To właśnie w tym mieście przebywał  w roku 1797 wraz ze swoimi legionistami gen. Jan Henryk Dąbrowski i to wtedy w Reggio Józef Wybicki napisał słowa Mazurka Dąbrowskiego, który potem stał się naszym hymnem narodowym. Dla Włochów jest to również ważne miejsce, ponieważ to tutaj zaprezentowano po raz pierwszy w 1797r.  flagę włoską.

tablica

Uczniowie kontynuują swoje praktyki zawodowe w wyznaczonych miejscach. Z przyjemnością słuchamy kolejnych bardzo pozytywnych opinii pracodawców.

praktyki

praktyki

W niedzielę, 13. Listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Mediolanu, którą zorganizował nam Ifom. Wybraliśmy się najpierw do Milano  CityLife, w którym szczególnie zauroczyły nas budynki Bosco Verticale (wertykalny las). Następnie zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem historyczne centrum, a po obiedzie prawdziwy rarytas – mediolańska katedra. Wszyscy byli bardzo zauroczeni niezwykłym spacerem po dachu tej budowli. W czasie weekendu mieliśmy również okazję zwiedzania Bolonii i Parmy.

Italia

Przed nami finalny tydzień naszego pobytu we Włoszech. Cieszymy się na powrót do domu, ale również wiemy, że będziemy tęsknić za tym urokliwym zakątkiem Włoch.

Eurydyka Draus

Anita Ruchniewicz