Zakończenie realizacji projektu „Nowa jakość kształcenia 2”

w ramach programu współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu  Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020  Osi X Edukacja, Działanie 10.4. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy Poddziałanie 10.4.1. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Projekt skierowany był do uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół im Zjednoczonej Europy w Oławie. Okres realizacji projektu od 1.09. 2018 r. do 30. 08.2021 r.

W roku realizacji projektu

• Wyposażono  pracownię środków transportu i spedycji w ZS, pracownię modelowania i drukowania 3D w  oraz komunikacji w Języku obcym w CKZiU.
  •  Przeprowadzono 2600 godzin z doradztwa edukacyjno- zawodowego indywidualnego oraz 270 godzin grupowego.
  • Zrealizowano zajęcia specjalistyczne dla uczniów:
  • przygotowujące do egzaminu zawodowego ( w ZS i CKZiU)
  • Z CiSCO IT Essentials dla grupy 10 uczniów
  • robotyka na zestawach lego dla 10 uczniów z ZS
  • z rękodzielnictwa dla 5 uczniów z ZS
  • z języka hiszpańskiego w wymiarze 30 godzin dla uczniów z CKZiU
  • z języka angielskiego dla 6 uczniów z CKZIU
  • z hotelarstwa dla 9 uczniów z CKZiU

Zrealizowano kursy w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy

• 23 uczniów z ZS i CKZiU uzyskało uprawnienia prowadzenia wózków widłowych
  • 11 uczniów z ZS w Oławie zdobyło uprawnienia prowadzenia samochodów kategorii B
  • 5 uczniów z ZS w Oławie zdobyło uprawnienia operatora suwnic
  • 20 uczniów/uczennic z ZS ukończyło kurs z zakresu obsługi kasy fiskalnej,
  • 10 uczniów/uczennic z CKZiU ukończyło kurs kiperski
  • 13 uczniów/uczennic z CKZIU i 10 z ZS ukończyło kurs barmański,
  • 10 uczniów/uczennic z CKZiU i 15 z ZS ukończyło kurs baristyczny,
  • 8 uczniów/uczennic z CKZiU ukończyło kurs florystyczny
  • 10 uczniów/uczennic z CKZiU ukończyło kurs sushi masters
  • 10 uczniów/uczennic z CKZiU i 3 z ZS ukończyło kurs fotograficzny,
  • 25 uczniów/uczennic z ZS ukończyło kurs magazyniera,
  • 8 uczniów/uczennic z CKZiU ukończyło kurs animatora czasu wolnego,
  • 10 uczniów/uczennic z ZS ukończyło kurs grafika komputerowa,
  • 12 uczniów/uczennic z ZS ukończyło kurs przedstawiciela handlowego,
  • 8 uczniów/uczennic z CKZiU ukończyło kurs kelnera,
  • Doskonalono  umiejętności i kompetencje zawodowe nauczycieli
  • 3 nauczycielki podniosły swoje kwalifikacje poprzez ukończenia studiów podyplomowych: z logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, profesjonalna sprzedaż i zarzadzanie sprzedażą, reklama cyfrowa,
  • nauczycielka z ZS uczestniczyła w kursie UNITY I i II stopnia
  • nauczyciele z ZS ukończyli kurs z programowania JAVA i programowania C++
  • pozostałe kursy w których uczestniczyli nauczyciele to : grafika komputerowa, fotografia, grafika komputerowa 3D, głównego księgowego.

Stypendia dla najlepszych w swoich zawodach, spełniających określone kryteria uczniów w poszczególnych zawodach  w Technikum oraz BS I stopnia otrzymywało 12 uczniów ( po 6 w CKZiU i ZS w każdym roku )  w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020.

Uczniowie  realizowali staże i praktyki zawodowe u pracodawców- 89 uczniów z CKZiU oraz 120 z ZS. Za pracę otrzymali wynagrodzenie w kwocie 1950 zł.

W okresie realizacji projektu od 1.09.2018 do 30.08.2021  w projekcie wzięło udział  291 uczniów  obu szkół oraz 24 nauczycieli. Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wyniosła  14723,79 zł.