Wycieczka - Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy Wrocław to gratka nie tylko dla fanów lotnictwa, ale także dla uczniów, którzy mogli poznać zasady funkcjonowania lotniska.
W dniach 21 i 28 kwietnia uczniowie klas: 1b, 2b, 2c, 3b, 3c oraz 3d wraz z opiekunami wzięli udział w dwugodzinnej wycieczce po wrocławskim lotnisku.

Przeszli kontrolę bezpieczeństwa, zobaczyli sortownię bagaży oraz wyszli na płytę lotniska, aby obserwować start i lądowanie statku powietrznego. Przyglądali się jak pracuje „marszałek” w trakcie naprowadzania samolotu na miejsce postojowe. Z dużym zainteresowaniem słuchali opisu przykładowego dnia pracy pracownika Lotniskowej Straży Pożarnej. Obu wycieczkom dopisała piękna pogoda.

Port Lotniczy Wrocław

Dziękuję opiekunom: Edycie Pisarskiej-Nazar, Elżbiecie Wilgosz, Justynie Kozłowicz za opiekę nad uczniami.

Organizator: Ewa Szuba