Loading color scheme

DRUŻYNA NA MEDAL

DRUŻYNA NA MEDAL

Brązowy medal w finale strefy wrocławskiej licealiady 

dla koszykarskiej reprezentacji Zespołu Szkół w Oławie  

W piątek 10 lutego 2023 roku, czyli w dniu poprzedzającym zimowe ferie,  roku w nowoczesnym kompleksie sportowo-hotelowym WKK Wrocław rozegrany został turniej finałowy strefy wrocławskiej licealiady w koszykówce chłopców.

W finałowym turnieju, wśród najlepszych zespołów, wystąpiła również koszykarska reprezentacja  Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. W drodze do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce Chłopców reprezentanci Zespołu Szkół w Oławie wygrali turniej o Mistrzostwo Powiatu Oławskiego, a następnie zwyciężyli w oleśnickim turnieju półfinałowym dzięki czemu zapewnili sobie awans do elitarnej grupy koszykarskich  reprezentacji szkół średnich. Oprócz naszej drużyny w tegorocznym finale strefowym znalazły się jeszcze tylko dwie koszykarskie reprezentacje czyli: Liceum Ogólnokształcącego Nr II we Wrocławiu oraz Liceum Ogólnokształcącego Gimbasket we Wrocławiu. Udział tych drużyn w finale zapowiadał, że dla oławian turniejowa rywalizacja będzie przypominała walkę Dawida z Goliatem. I tak rzeczywiście było. Jednak zakończenie nie było dla naszych zawodników tak optymistyczne. Trudno bowiem o niespodziankę, nie mówiąc już o tym, aby rywalizować jak równy z równym z zespołem w którego składzie gra czterech młodzieżowych reprezentantów Polski. Jednak pomimo tak dużej dysproporcji w treningach, bazie sportowej oraz częstotliwości gier nasi zawodnicy zaprezentowali się na tyle dobrze, że zyskali uznanie i szacunek wśród swoich utytułowanych i renomowanych przeciwników. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w pierwszym meczu turnieju reprezentacja LO Nr II we Wrocławiu wygrała z ZS w Oławie 68 : 35. W drugim meczu ZS w Oławie przegrał z LO Gimbasket Wrocław 27 : 62. Natomiast w trzecim spotkaniu LO Nr II we Wrocławiu pokonało LO Gimbasket Wrocław 73 : 43 i wygrała cały turniej finałowy. Końcowa kolejność drużyn nie była dla nikogo zaskoczeniem.  I mejsce – LO Nr II we Wrocławiu, II miejsce LO Gimbasket Wrocław, III miejsce ZS w Oławie.

W Fiale Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce Chłopców reprezentacja Zespołu Szkół w Oławie prowadzona przez Bogdana Macieja Olejnika zagrała w następującym składzie: Karol Gaworski, Grzegorz Grabowski, Patryk Janiuk, Patryk Janus, Adam Kozłowski, Adrian Kunicki, Dawid Kuszyk, Mateusz Maksymowicz, Maciej Pińkowski, Patryk Rusin, Gabriel Senyszyn, Radosław Walczak.

Podsumowując grę swojego zespołu Bogdan Maciej Olejnik powiedział: -„Jestem bardzo dumny z gry reprezentantów Zespołu Szkół w Oławie jaki zaprezentowali na każdym etapie rozgrywek. Drużyna składająca się w większości z młodych i niezwykle uzdolnionych zawodników (głównie z klas pierwszych i drugich) potrafiła wywalczyć, a właściwie nie oddać Mistrzostwa Powiatu Oławskiego, które należy do naszej szkoły nieprzerwanie od grudnia 2010 roku. Następnie w pięknym stylu wywalczyła awans do finału strefy wrocławskiej, w którym oławska drużyna grała ostatnio aż w 2017 roku, a przede wszystkimi zdobyła w tym finale brązowy medal.  Wcześniej taka sztuka udała się naszej reprezentacji tylko trzykrotnie w roku 2014, 2015 i 2017. Teraz w roku 2023 również oni mogą się cieszyć, z tego, że dołączyli do klubu koszykarskich medalistów. Brawa dla zawodników. Chcę także podziękować Pani Dyrektor Jadwidze Braniewskiej za okazaną pomoc i stworzenie warunków do prowadzenia zajęć z reprezentacją szkoły dzięki czemu możliwe było osiągnięcie wspomnianych sukcesów.”