KOSZYKÓWKA 3 x 3 RELACJA Nr 2

KOSZYKÓWKA 3 x 3  RELACJA Nr 2

27 maja 2022 roku odbyły się mecze II grupy - Mistrzostw Zespołu Szkół w Oławie w Koszykówce 3x3.  Tym razem w zawodach uczestniczyły reprezentujące klas: 2 A, 2 B oraz 2 C. Wszystkie mecze drugiej rundy - niezależnie od uzyskanych wyników były bardzo emocjonujące.

W wyniku losowania poprzedzającego piątkowy turniej ustalona została następująca kolejność spotkań odbywających się 27 maja 2022 r.

1 mecz:  Klasa 2 A x Klasa 2 C;    2 mecz: Klasa 2 C x Klasa 2 B;    3 mecz: Klasa 2 B x  Klasa 2 A

W meczu inauguracyjnym grupy drugiej spotkały się reprezentacje klasy 2 A i klasy 2 C. Faworyt spotkania klasa 2 A wystąpiła w następującym składzie: Patryk Janiuk, Łukasz Haładewicz, Dominik Małek oraz Ignacy Różalski. Natomiast koszykarską reprezentację klasy 2 C tworzyły następujące uczennice oraz uczniowie: Klaudia Gnadkiewicz, Klaudia Rzemykowska, Wojciech Drąg, Filip Majewski, Karol Oręczak. Dzięki temu, że klasa 2 C wystąpiła  w tzw. „mieszanym” składzie zasługuje na szczególne brawa, uznanie i wyróżnienie. Brawo ! Brawo ! Brawo ! Brawo dla zawodniczek oraz ich kolegów, którzy zaprosili swoje koleżanki do drużyny. W tym miejscu należy zaznaczyć, że koszykarskie umiejętności dziewcząt reprezentujących klasę 2 C nie ustępowały grającym w tej rundzie kolegom. Jednak faworyt spotkania klasa 2 A z doskonale grającym Patrykiem Janiukiem (który nie tylko dominował podczas akcji, ale przede wszystkim wykazywał się wielką celnością rzutów)  nie zawiodła i pewnie wygrała wspomniany mecz  9 : 2.

Kolejnym meczem 2 rundy było spotkanie reprezentacji klasy 2 C i Klasy 2 B. Nic nie zapowiadało, że właśnie ten mecz będzie tak wyrównany i niezwykle emocjonujący. O tym, że tak właśnie było najlepiej świadczy wynik końcowy. Rywalizację 1 : 0 wygrała reprezentacja klasy 2 C. Należy dodać, że od samego początku obie drużyny grały niezwykle dobrze, a obecność w klasie 2 B Jakuba Jaśnikowskiego, Adama Kozłowskiego i Igora Kłosowskiego przemawiała za tym, że to właśnie reprezentacja klasy 2 B powinna odnieść łatwe zwycięstwo. Stało się jednak inaczej. Jak mówi stare powiedzenie, że w sporcie prawdziwego zwycięzcę poznajemy dopiero po ostatnim gwizdku sędziego, a nie w przedmeczowych spekulacjach również i tym razem znalazło potwierdzenie. Od pierwszej sekundy do końca meczu obie drużyny grały bardzo uważnie i z wielkim respektem dla siebie, lecz także bardzo ostro. Stąd pojawiało się wiele przewinień i błędów. Tym razem więcej szczęścia mieli reprezentanci klasy 2 C, których jeden celny rzut zapewnił im końcowe zwycięstwo w meczu z klasą 2 B. Szkoda, że klasa 2 C w całym turnieju nie zagrała w swoim najsilniejszym składzie. Wówczas ich szanse na wyrównaną grę w pierwszym turniejowym meczu z klasą 2 A byłyby znacznie większe.

Klasa 2 B, która we wspomnianym turnieju wystąpiła w następującym składzie: Kacper Bogus, Alan Bor, Jakub Jaśnikowski, Adam Kozłowski, Igor Kłosowski przystępowała do ostatniego meczu II rundy ze świadomością, że ma do wykonania bardzo trudne zadanie, gdyż aby awansować do rundy finałowej reprezentanci klasy 2 B musieli pokonać niezwykle dobrze grającą klasę 2 A. Pomimo wysiłków i dobrej gry Adama Kozłowskiego czy Igora Kłosowskiego reprezentacja Klasy 2 B nie mogła sprostać świetnie dysponowanej reprezentacji klasy 2 A na czele z jej niezwykle utalentowanym kapitanem Patrykiem Janiukiem i ostatecznie przegrała mecz z klasą 2 A  -  9 : 5

Wszystkie wyniki, a także bilans celnych rzutów oraz zajęte miejsca, drużyn z grupy 2  zamieszczone są w tabeli.

KOSZYKÓWKA 3 x 3  RELACJA Nr 2

W piątek 3 czerwca 2022 roku do rywalizacji przystąpi kolejna grupa koszykarzy, w której grać będą reprezentacje klas drugich.

Informację przygotowali organizatorzy turnieju

Bogdan Maciej Olejnik