KOSZYKÓWKA 3 x 3 - RELACJA Nr 1

W piątek 20 maja 2022 roku odbyły się mecze I grupy - Mistrzostw Zespołu Szkół w Oławie w Koszykówce 3x3. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny reprezentujące klasy: 1 A, 1 C- 1 AZ oraz 1 D.

Rywalizację w grupie pierwszej wygrał zespół reprezentujący klasy 1C oraz 1AZ grający w składzie: Maciej Frysztak, Tymon Karwala, Patryk Karpowicz, Oliwier Madej, Igor Pęczak.

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że najtrudniejszym meczem dla zwycięzców grupy 1 czyli klasy 1 C-1AZ było spotkanie z  reprezentacją klasy 1 A. Przez prawie cały mecz utrzymywał się wynik remisowy. Zwycięstwo klasa 1 C – 1 AZ zapewniła sobie dopiero w ostatnich 2 minutach meczu po bardzo udanych i efektownych rzutach. Oprócz ciekawej gry warta podkreślenia jest postawa uczniów klasy 1 A oraz klasy 1 C-1AZ. Obie reprezentacje zasługują na bardzo duże wyrazy uznanie oraz wielkie brawa. Pierwszym należą się one za to, że grali bardzo odważnie. Natomiast uczniowie klas 1 C i 1 AZ  zasługują na wyróżnienie nie tylko za odniesione zwycięstwa, lecz także za to, że do końca zachowali postawę fair-play i po zwycięskim meczu podeszli do swoich rywali, aby podziękować im za grę. Takie gesty są bardzo ważne, gdyż w sporcie warto wygrywać bez pychy i przegrywać bez urazy. Należy wspomnieć, że  klasa 1 A grała w następującym składzie:  Grzegorz Grabowski, Adam Jaszczyszyn, Kacper Kruszelicki, Dawid Oziębło, Kacper Pawlik, Mateusz Skitek, Paweł Solarski. Wśród wspomnianych zawodników klasy 1 A wyróżnili się między innymi: Grzegorz Grabowski, Mateusz Skiteki, Adam Jaszczyszyn oraz Dawid Oziębło.

Pozostałe wyniki, a także bilans celnych rzutów oraz zajęte miejsca, drużyn z grupy 1  zamieszczone są w tabeli.

KOSZYKÓWKA 3 x 3 - RELACJA Nr 1

W piątek 27 maja 2022 roku do rywalizacji przystąpi kolejna grupa koszykarzy, w której grać będą reprezentacje klas drugich.

Informację przygotowali organizatorzy turnieju

Bogdan Maciej Olejnik