Pierwsze mecze koszykówki 3x3 już w piątek!

mecze koszykówki

W piątek 20 maja 2022 roku o godzinie 14.20 rywalizację o Mistrzostwo Zespołu Szkół w Oławie w Koszykówce 3x3 rozpoczną uczniowie klas pierwszych. Następnie 27 maja 2022 będą rywalizować uczniowie klas drugich, a 3 czerwca 2022 roku uczniowie klas trzecich.

Po zakończeniu rywalizacji w poszczególnych grupach 10 czerwca 2022 roku odbędzie się turniej finałowy z udziałem zwycięzców wspomnianych grup. Turniej finałowy podobnie jak rywalizacja w grach kwalifikacyjnych rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym”, a mecze będą trwały także 10 minut .

W najbliższy piątek 20.05.2022 rywalizować będą drużyny reprezentujące następujące klasy:

Klasa 1 A,

Klasa 1 C - 1AZ

Klasa 1 D.

Informujemy, że zgodnie z regulaminem zawodów uczestnicy przybywają do hali sportowej o godzinie 14.15 i pobierają klucze do szatni. O godzinie 14.20 rozpoczyna się rozgrzewka oraz wypełnianie dokumentacji zawodów (zgody rodziców, protokół oraz losowanie kolejności spotkań). Następnie o godzinie 14.30 rozpoczynają się turniej rozgrywany systemem  „każdy z każdym”. Mecze trwają 10 minut przerwy pomiędzy meczami trwają 5 minut.

Wszystkim uczestnikom rozpoczynającym udział w turnieju należy życzyć wielu, wielu sukcesów oraz rywalizacji przebiegającej w duchu fair-play. Natomiast złotej generacji czyli koszykarskim weteranom, którzy w przeszłości przez dziesięć lat nieprzerwanie zwyciężali w koszykarskiej licealiadzie powiatu oławskiego, a także trzykrotnie z dobywali medale w finałach strefy wrocławskiej licealiady, dziękuję za zainteresowanie tegorocznym turniejem 3x3 okazane na szkolnym facebooku. Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich Koszykarskich Reprezentantów.

Bogdan Maciej Olejnik