SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczniowie klas pierwszych technikum w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie mieli okazję zmierzyć się w potyczkach językowych w I Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się 26.09.2022 w ramach Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego przez Radę Europy w roku 2001.

Po uroczystym otwarciu konkursu przez dyrektora szkoły, panią Jadwigę Braniewską, trzyosobowe drużyny ubiegały się o podium, zmagając się z  zadaniami związanymi ze znajomością języka niemieckiego oraz wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego. Druga część konkursu polegała na rywalizacji indywidualnej. 24 uczestników rozwiązywało quiz on line. Poszczególnym etapom konkursu towarzyszyły dowcipne przerywniki – ciekawostki, przygotowane przez uczniów klasy 4 A 4 technikum informatycznego. Uczniowie tej klasy w składzie: Grzegorz Borowski, Krzysztof Hager, Hubert Micorek oraz Rafał Wochna zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu. Zaprojektowali plakat z zaproszeniem na konkurs, dyplomy dla laureatów, podziękowania dla sponsorów, grafikę na pamiątkowe kubki. Zadbali też o oprawę fotograficzną oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem całego wydarzenia. Po pełnych emocji zmaganiach wyłoniono trzy najlepsze drużyny oraz zwycięzców indywidualnej części konkursu. Drużynowo I miejsce zajęły uczennice z kl. I d: Magdalena Sobiesiak, Monika Emerling i Liliana Karbowiak. II miejsce wywalczyły również uczennice z kl. 1 d: Julia Kaczmarzyk, Amelia Janicka oraz Nikola Kowalczyk. Na III miejscu uplasowali się uczniowie z klas 1 b i 1 e: Nikita Lytvynchuk, Szymon Myśków i Gracjan Romaniak. Indywidualnie pierwsze miejsce ex aequo zdobyli: Aleksandra Winniczek z kl. 1 e oraz Florian Dąbek z kl. 1 e. Szczęśliwym zwycięzcom nagrody wręczyła pani dyrektor Jadwiga Braniewska. Miłym zakończeniem szkolnego wydarzenia był poczęstunek ufundowany przez państwa Ewę i Dariusza Kluków, a była to pizza z restauracji „Gladiator” w Oławie. Szczególne podziękowania należą się fundatorom nagród. Są nimi: Rada Rodziców przy ZS. im. Zjednoczonej Europy w Oławie, Centrum Sztuki w Oławie, wydawnictwa Hueber i Pearson.

Dziękuję za wspólną zabawę z nadzieją, że Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego wpisze się na stałe w harmonogram wydarzeń szkolnych.

Katarzyna Bandura