MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MIĘDZYJĘZYKOWY - PODSUMOWANIE

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MIĘDZYJĘZYKOWY

Wiosennym śniegiem przywitał uczestników Międzyszkolnego Konkursu Językowego primaaprilisowy 1 kwietnia. Złe warunki pogodowe nie przeszkodziły 130 uczestnikom z czterech szkół ponadpodstawowych powiatu oławskiego w przystąpieniu do gorącej rywalizacji konkursowej.

konkurs językowyRozwiązywano quiz online, który w 55 pytaniach obejmował zagadnienia z trzech języków. Część zadań dotyczyła związków frazeologicznych z języka polskiego. Pozostałe zagadnienia obejmowały ogólną wiedzę na temat krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Organizacją i czuwaniem nad prawidłowym przebiegiem konkursu „Język na topie” zajęli się nauczyciele dwóch szkół: Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie oraz Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Plakat konkursowy zaprojektowało dwoje uczniów z klasy 3 A/4: Daria Buchwald i Hubert Micorek. Oprawą fotograficzną konkursu odbywającego się w naszej szkole zajęła się uczennica klasy 3 B/4, Aleksandra Rożniatowska. Materiały na dekoracje i wystawę ufundowała Rada Rodziców przy ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Konkurs językowy był częścią kampanii na rzecz świadomości autyzmu, która odbywa się co roku w miesiącu kwietniu. Laureatami szkolnego etapu konkursu „Język na topie” zostali: Julia Korkuś z kl. 1 D – I miejsce, Denys Halesa z kl. 1 C – II miejsce oraz Krystian Bednarski z kl. II C – III miejsce. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczniów naszej szkoły: 60 osób, zatem warto podać kolejne wysokie lokaty: Grzegorz Grabowski kl. 1 A – 4 miejsce, Michał Otlewski kl. 3 A/5 – 5 miejsce, Hanna Rożniatowska kl. 1 C – 6 miejsce, Sebastian Bednarczyk kl. 3 A/5 – 7 miejsce, Amelia Maciejczyk kl. 3 C/4 – 8 miejsce, Mikołaj Mańka kl. 1 A – 9 miejsce, Paweł Solarski kl. 1 A – 10 miejsce.

konkurs językowy

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie. Podsumowanie etapu powiatowego wraz z uroczystą galą kończącą kampanię oraz wręczenie nagród na etapie szkolnym i powiatowym odbędzie się 22 kwietnia 2022 w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Oławie. Patronatem Konkurs ora kampanię na rzecz autyzmu objęło Starostwo Powiatowe w Oławie, a sponsorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Oławie, sieć gastronomiczna KurczePieczone, Ośrodek Współpracy Europejskiej w Oławie, baseny miejskie Termy Jakuba, wydawnictwo Hueber.

konkurs językowy

Katarzyna Bandura