Loading color scheme

Krasomówcy w akcji

Krasomówcy w akcji

25 kwietnia 2023 r. przeprowadzony został szkolny etap ogólnopolskiego konkursu Public Speaking Contest, organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL POLAND.

Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami retorycznymi oraz wykorzystać w praktyce swoją biegłość w posługiwaniu się językiem obcym. Zadaniem konkursowym było wygłoszenie przemówienia w języku angielskim na temat „The limits of my language are the limits of my world”. Ocenie podlegały: treść przemówienia, bogactwo językowe, wymowa, język ciała, naturalność wypowiedzi oraz ogólne wrażenie. Długość wypowiedzi wynosiła od 2 do 4 min. W tym roku, w opinii jury nauczycieli języka angielskiego w składzie: Michał Zając, Joanna Petruś-Marczyńska i Monika Kropaczewska-Kasprzak, zwycięzcą został Kacper Turowski. Drugie miejsce, premiowane startem w etapie wojewódzkim zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni etapu szkolnego, Daria Blaszke. W kategorii „Język angielski jako drugi język” (czyli nie obcy) zwyciężyła Wiktoria Migacz.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobry występ w etapie wojewódzkim we Wrocławiu!

(MZ)