NAJLEPSZE TECHNIKUM W POWIECIE!

Z przyjemnością chcemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała brązową tarczę w rankingu Najlepszych Techników – Perspektywy 2023 i jest w gronie najlepszych techników w Polsce.

W Powiecie Oławskim zajęliśmy I miejsce, a w rankingu wojewódzkim znaleźliśmy się na miejscu 18.

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z: przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Pracom Kapituły przewodniczyła prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W Rankingu Techników 2023 obowiązywały następujące kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

Jesteśmy dumni, że osiągamy takie sukcesy, pamiętając, że jest to efekt pracy nauczycieli, uczniów oraz zaangażowanych rodziców.

(JK)