I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

30 września odbyły się półfinały I Ogólnopolskich Mistrzostw IT, w których wzięło udział 2201 zespołów z całej Polski. Do finału, który odbył się 8 października podczas Poznań Game Arena, zakwalifikowała się drużyna naszej szkoły: Grzegorz Borowski i Hubert Micorek z klasy 4A4.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Przygotowując uczestników do wymagań rynku pracy, będą oni mieli szansę szkolić się razem z partnerami oraz rozwiązywać zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

Opiekunem była uczniów była Sylwia Ptak.

Patronat nad wydarzeniem objęło: Patronat Honorowy Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, GovTech, MEiN Tech, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji - Janusz Cieszyński, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, a także Polskie Towarzystwo Informatyczne, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyki oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologi.
(SP)