Loading color scheme

III miejsce w Polsce w Mistrzostwach w Projektowaniu Gier Komputerowych

T3G

15 czerwca w Warszawie miała miejsce gala finałowa Turnieju Trójgamicznego — Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych. 

W trakcie wydarzenia jury konkursowe pokrótce omówiło, ocenione przed wydarzeniem, prace końcowe nadesłane przez 26 zespołów oraz zaprezentowane zostały wyniki końcowe. 

Wszystkie osoby biorące udział w drugiej odsłonie Turnieju Trójgamicznego spotkały się po raz pierwszy, aby podzielić się efektami swoich prac na gali finałowej!

Przez kilka miesięcy uczniowie i uczennice szkół średnich w pocie czoła pracowali nad prototypami swoich gier i wykonywali zadania, które stawiał przed nimi turniej. Spotykali się w swoich kantonach, brali udział w game jamach, odbywali konsultacje online. 

Miejsce w turnieju zależało od kilku czynników:

  1. Punktów za zadania zbiorowe i indywidualne podczas całego turnieju, co wiązało się także ze strategicznym wykorzystywaniem boosterów i powerupów, które można było zdobyć po drodze.
  2. Punktów za prezentację gry oraz jej trailer! W dzisiejszych czasach dotarcie do odbiorców jest szalenie ważne, bo nawet perełki potrafią zagubić się w szumie informacyjnym
     
  3. Wreszcie punkty za samą grę!
  4. Jury dysponowało także kilkoma bonusowymi punktami dla drużyn, których praca najbardziej przypadnie im do gustu.

Przedstawiamy członków drużyny Axis Mundi wraz z profesjami:

t3g

t3g

t3g

t3g

Ostateczne wyniki naszej drużyny:

t3g

Główną nagrodą w Turnieju są warsztaty i konsultacje w profesjonalnym studio gier Ten Square Games, w których uczniowie będą uczestniczyć w nowym roku szkolnym.

 Gratulujemy!

Opiekunowie: Sylwia Ptak, Agnieszka Jurczak