Loading color scheme

Kolejny sukces naszych uczniów w CMI

zawody projektowe

Za nami II finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych Centrum Mistrzostwa Informatycznego w kategorii Predatory. Nasza drużyna w składzie: Adrian Zakrzewski, Michał Straszyński, Rafał Wochna i Jan Szwed pod opieką Pani Sylwii Ptak zdobyła III miejsce w zawodach.

Finał zawodów przeprowadzono 11-12 czerwca 2022 r. na Politechnice Łódzkiej. Pierwszego dnia odbyło się również uroczyste wręczenie nagród za etapy regionalne. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w rejonie wrocławskim za co zostali nagrodzeni 5 zestawami robotów dla koła CMI.

nagrody za etap regionalny

Po sobotnim rozpoczęciu rywalizacji, uczestnicy zostali zaproszeni do Centrum Nauki i Techniki EC1, który usytuowany jest w zespole budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi mieli okazję poznać historyczną infrastrukturę obiektu i problematykę wytwarzania energii elektrycznej. Zapoznając się z doświadczeniami laboratoryjnym przypomnieli sobie m.in. jak można zmierzyć odległość z Ziemi do Księżyca oraz czym jest wahadło Foucaulta.

 ec1

 ec1

 ec1

Drugiego dnia wszyscy uczestnicy wrócili do rywalizacji. Wtedy także została doprecyzowana treść zadania konkursowego. Celem w zawodach było przygotowanie robota obsługującego linię produkcyjną. Robot miał pobierać części z określonych punktów magazynu wejściowego, dostarczał je do maszyn produkcyjnych i dalej do magazynu wyjściowego. Zadanie polegało na opracowaniu konstrukcji robota, pokonaniu trasy przez halę produkcyjną i przewiezienie kolejno ustalonej liczby elementów z magazynu wejściowego do wyjściowego, przez maszyny.

Po trzech godzinach pracy przyszła pora na prezentację finałowych przejazdów robotów i ocenę Jurry. 

II finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych

II finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych

II finał Ogólnopolskich Zawodów Projektowych

(SP)