Public Speaking Contest

28 kwietnia 2022 r. przeprowadzony został szkolny etap ogólnopolskiego konkursu Public Speaking Contest, organizowanego przez  Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL POLAND. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami retorycznymi oraz wykorzystać w praktyce swoją biegłość w posługiwaniu się językiem obcym.

Zadaniem konkursowym było wygłoszenie przemówienia w języku angielskim na temat „Attitude is a little thing that makes a big difference”. Ocenie podlegały: treść przemówienia, bogactwo językowe, wymowa, język ciała, naturalność wypowiedzi oraz ogólne wrażenie. Długość wypowiedzi wynosiła od 2 do 4 min. Ze zgłoszonych osób, preselekcję przeszły dwie: Marcel Długosz i Daria Blaszke. W finałowym etapie zwyciężyła Daria, kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego. Gratulujemy!