Mamy Szkolnego Mistrza Mowy Polskiej!

Z okazji Dnia Języków Narodowych odbył się test poprawności leksykalnej i frazeologicznej pod nazwą "Licz się ze słowami!".

51 uczniów naszej szkoły postanowiło sprawdzić swoje kompetencje językowe, szukając w tekstach błędów i próbując je skorygować. Wbrew obiegowym opiniom o braku troski o kulturę języka wśród współczesnej młodzieży uczniowie potrafili dostrzec i poprawić większość wykorzystanych w konkursie przykładów błędów językowych, choć niektóre z nich "zadomowiły" się w polszczyźnie na dobre.

Tytuł Szkolnego Mistrza Mowy Polskiej zdobyła

Aleksandra Kliszczak z klasy IIId5

II miejsce w konkursowych zmaganiach przypadło Paulinie Kus również z klasy IIId5.

Laureatów III miejsca było aż trzech: Adrian Zakrzewski i Paweł Augustyniak z klasy IVa oraz Mateusz Brzeziński z klasy IIIc4.

Gratulujemy laureatom!

Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego w ZS w Oławie