HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ.

hazard

W ramach realizowanej przez Krajową Administrację Skarbową ogólnopolskiej akcji „Hazard? Nie, dziękuję” pracownicy Urzędu Skarbowego w Oławie przeprowadzili dla uczniów czterech klas naszej szkoły zajęcia, których celem było podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Podczas prelekcji mówiono o problemie wykorzystywania Internetu przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe, które często bazują na niskiej świadomości zagrożenia u osób młodych, traktujących hazard w sieci jako niewinną rozrywkę. Tymczasem organizatorzy nielegalnych kasyn w Internecie oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, żeby ich w ten sposób zachęcić, a w konsekwencji uzależnić od gry za pieniądze. Popularnym zjawiskiem jest także oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów, którymi gracze mogą posługiwać się podczas gier.

hazard

Pracownicy z Urzędu Skarbowego w Oławie podkreślali również znaczenie emocji gracza podczas wirtualnej rywalizacji, które sprawiają, że hazard jest jeszcze bardziej wciągający i ekscytujący, a osoby młode są w tym kontekście szczególnie podatne na uzależnienie, którego skutki dotykają nie tylko graczy ale i także ich rodziny i najbliższych.

Kampania Krajowej Administracji Skarbowej została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, które podkreśla, że jej założenia wpisują się w działania MEN na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Uczniowie Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy serdecznie dziękują Urzędowi Skarbowemu w Oławie za promocję tematu zagrożeń związanych z hazardem i przeprowadzone w tym celu zajęcia.

Paweł Kałużny, Agnieszka Indyka, Joanna Dziwura