Rzuć palenie, wydaj na marzenie

rzuc palenie, wydaj na marzenie1

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na każdy trzeci czwartek listopada, przeprowadzona została  w naszej szkole akcja profilaktyczna: „Rzuć palenie, wydaj na marzenie”.

Psycholog, pedagog oraz terapeuta pedagogiczny, we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Oławie, skierowali akcję do wszystkich uczniów szkoły w celu wspierania postaw prozdrowotnych oraz ograniczenia uzależnień od nikotyny. Uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat negatywnych konsekwencji uzależnienia, ale także dowiedzieć się, że paleniem papierosów narażają na negatywne skutki także swoich bliskich – bierne palenie. Dodatkowo mogli uświadomić sobie, ile kosztuje palenie papierosów w przeliczeniu na tydzień, miesiąc i rok.  Średnio w ciągu roku palacz traci 4368 złotych.  Jest to spora suma, którą można przeznaczyć na zrealizowanie własnego „marzenia”.

Rzuć palenie, wydaj na marzenie