Akcja STOP PRZEMOCY

Dnia 4 października 2021 roku na terenie szkoły odbyła się akcja STOP PRZEMOCY, w ramach której uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję wyrazić swój sprzeciw wobec stosowania jakiejkolwiek formy przemocy.

Akcja została przeprowadzona w ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy, który przypada na 2 października. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15.06.2006 roku. To właśnie tego dnia, 2 października 1948 roku,  zginął w zamachu przywódca indyjskiego ruchu niepodległościowego Mahatma Gandhi. Była to postać, która swoją postawą skierowaną na działanie bez użycia przemocy zainspirowała do powstania tego święta.   Naszym zdaniem ten dzień powinien być także refleksją na temat naszej własnej postawy wobec drugiego człowieka, sposobu rozwiązywania problemów i konfliktów. To my możemy zmienić świat naszym nastawieniem do drugiego człowieka. Drobny gest, przyjazny uśmiech może oznaczać bardzo wiele w chwili przeżywanych trudności czy problemów. Bądźmy uważni na siebie nawzajem. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję oraz wyrażenie swojego sprzeciwu wobec przemocy symbolicznym podpisem na tablicy. Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkową naklejkę.

Agnieszka Indyka, Joanna Dziwura

akcja STOP PRZEMOCY